17 czerwca 2017 roku zapraszamy miłników zabytkowej motoryzacji do wzięcia udziału w III Klasycznych Dniach Knurowa. Organizatorzy, Knurowskie Stowarzyszenie Klasyków, wspierane przez Centrum Kultury w Knurowie i Urząd Miasta Knurów zapraszają właścicieli pojazdów wyprodukowanych przed 1990 rokiem do wzięcia udziału w rajdzie turystycznym i zlocie pojazdów zabytkowych które odbędą się po raz kolejny w naszym mieście.

Impreza nasza jest częścią obchodów Dni Knurowa 2017. Jak wcześniej wspomnieliśmy formuła zlotu przewiduje organizację: rajdu turystycznego, przejazd według itinerera strzałkowego z wieloma atrakcjami i konkursami na trasie oraz zlotu pojazdów zabytkowych na Placu 700-lecia w Knurowie.

Osoby chcące wziąć udział w rajdzie turystycznym informujemy, że spotykamy się w siedzibie firmy Trakor w Sośnicowicach, mieszczącej się przy ul. Powstańców 4B.

Rozpoczęcie zapisów około godz. 9:00, uczestnikom rajdu zapewniamy materiały niezbędne do przejazdu trasy, słodki poczęstunek na starcie, obiad oraz nagrody dla najlepszych załóg biorących udział w naszej zabawie, gdyż wszystkie próby sprawnościowe, zadania konkursowe i pytania z trasy będą punktowane. Uczestnicy rajdu będą też mieli okazje zobaczyć bardzo ciekawą kolekcję zabytkowych pojazdów, najstarszy z nich zbudowany został w 1938 roku i co najważniejsze ten egzemplarz oraz wszystkie pozostałe znajdują się w nienagannej kondycji mechaniczno-wizualnej. O czym mowa? Niech to pozostanie tajemnicą, chociaż wiemy, że znajdą się osoby znające tę kolekcję. Dla nich będzie to okazja do ponownego zobaczenia tych zabytków techniki.

Podczas rajdu odwiedzimy Radiostację Gliwicką mieszczącą się przy ul. Tarnogórskiej 129. Na uwagę zasługuje fakt, że Radiostacja Gliwicka otrzymała niedawno zaszczytny tytuł Pomnika Historii. Tu przewidziany jest krótki postój, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Radiostację, a mieszkańcy Gliwic zobaczyć ich pojazdy zgromadzone w tym czasie na terenie Muzeum. Pierwsza załoga pojawi się tu około godz. 11:00, tak więc gorąco zapraszamy do przybycia.

Po zakończeniu zwiedzania, startujemy w dalszą trasę do Zabrza, gdzie pojawienie się pierwszej załogi planowane jest około godz. 13:00. W Zabrzu ciąg dalszy atrakcji oraz obiad dla uczestników rajdu. Ostatni etap rajdu, z Zabrza do Knurowa poprowadzony będzie bardzo ciekawą i malowniczą trasą. Wzorem ubiegłych edycji Klasycznych Dni Knurowa przejazd załóg zakończy się pytaniami z trasy, które zadamy na ostatnim punkcie kontrolnym. Finał rajdu turystycznego jest jednocześnie początkiem Zlotu pojazdów zabytkowych na Placu 700-lecia w Knurowie zaplanowanego na godz. 16:00. Podsumowanie wyników rajdu turystycznego, rozdanie nagród i zakończenie zlotu nastąpi około godziny 18:00.

Jak wcześniej wspominaliśmy do wzięcia udziału w III KDK zapraszamy właścicieli pojazdów zabytkowych wyprodukowanych przed 1990 rokiem, ale jeśli posiadasz pojazd młodszy, nietuzinkowy, rzadko spotykany na naszych drogach napisz do nas. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc w rajdzie turystycznym ograniczona jest do 50 załóg.

W przypadku zgłoszenia więcej niż 50 załóg o przyjęciu decydować będzie kolejność wpływu zgłoszeń.
Jeżeli chodzi o Zlot na Placu 700-lecia to zapraszamy wszystkich posiadaczy zabytkowych pojazdów, spełniających wyżej wymienione kryteria i chcących zaprezentować swoje klasyki szerokiej publiczności. W tym przypadku nie jest wymagana rejestracja elektroniczna. Jeśli macie się czym pochwalić i chcielibyście przyjechać do Knurowa, to zapraszamy. Plac 700-lecia jest duży i z pewnością pomieści wszystkich chętnych. Przy okazji można skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów Dni Knurowa 2017, w tym dniu na scenie wystąpi zespół Bracia oraz Natalia Przybysz. Wystąpią również inne zespoły i grupy artystyczne działające w naszym mieście.

Zgłoszenia do rajdu turystycznego wysyłajcie na: [email protected]
W zgłoszeniu należy podać dane pojazdu: markę, typ, rok produkcji. Dane kierowcy i ilość osób w załodze. Do maila prosimy również dołączyć zdjęcie pojazdu którym przyjedziecie. Szczegółowe informacje dotyczące III KDK znajdziecie na naszej stronie:
www.facebook.com/knurowskiestowarzyszenieklasykow/
lub na stronie wydarzenia:
www.facebook.com/events/1239734629435620/

Patronat medialny objął portal Klassikuto.pl

Zapraszamy serdecznie
Knurowskie Stowarzyszenie Klasyków