Ten model BMW produkowany był w okresie: 1934-37. Samochód ze zdjęć jest z 1934 roku.

Charakteryzował się lekką i stabilną ramą nośną. Tak jak i w dotychczasowych modelach BMW produkcję drewniano-stalowej karoserii zlecono zakładom Daimler-Benz w Sindelfingen. Łączna masa auta wynosiła 835 kg, co w połączeniu z 6-cylindrowym silniku o pojemności 1,5 l i mocy 34 KM zapewniało temu kabrioletowi bardzo dobre osiągi. Ten silnik zdobył renomę jednostki o spokojnej pracy, niewielkich wibracjach oraz bardzo dobrej elastyczności. Twierdzi się, że był to pierwszy sportowy model BMW.

Silnik zasilany był benzyną poprzez 2 gaźniki Solex. Za przekazanie napędu odpowiadała ręczna skrzynia biegów o 4 przełożeniach do przodu i jednym do tyłu. To retro auto miało kompaktowe wymiary: długość 3,9 m a wysokość i szerokość: 1,55 i 1,5 [m].

Samochód rozpędzał się do 100 km/h i spalał średnio 10,5 l / 100 km. Wyprodukowano w sumie 9535 egzemplarzy. Powstały w wersjach nadwoziowych: sedan, kabriolet, roadster.

Wraz z rozpoczęciem produkcji tego modelu auta, zarząd BMW podjął decyzję, że aby nie konkurować z bardzo tanimi „autami dla ludu”, będzie produkował wyłącznie droższe, bardziej ekskluzywne modele.