W dniach 30.06-2.07.2023, jak zawsze w porze letniej, Der Stammtisch Käfer & Co Rhein-Ruhr e.V zorganizował, dla miłników zabytkowej motoryzacji, jak również dla osób związanych z Oldie-Camping-Club Deutschland e.V, zlot pojazdów zabytkowych.

Ten zlot trwał 3 dni i odbył się już po raz dziesiąty. Wyróżnia się na tle pozostałych pod względem liczby uczestników. Pojawiło się w tym roku szczególnie dużo osób z  Oldie-Camping-Club Deutschland e.V. Zlot miał miejsce na terenie Parku Mühlenweide, który jest położony nad samym Renem w dzielnicy portowej. Było bardzo wiele interesujących modeli samochodów jak i najróżniejszych atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych.

Ten teren udostępnia już tradycyjnie miasto Duisburg, Wjazd na teren imprezy kosztował jak zawsze 5 Euro, a dla dzieci poniżej szesnastego roku życia był bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymał torbę powitalną z gadżetami do pielęgnacji pojazdu- zapewnionym dzięki motoryzacyjnym sponsorom. Zlot był interesującym wydarzeniem w Duisburgu. Atrakcje dla najmłodszych były zapewnione przez Dekrę, która już wielokrotnie wspierała ten event. Niestety w tym roku pogoda nie dopisała w piątek i sobotę, za to w niedzielę plac był wypełniony odwiedzającymi do granic możliwości.

Na zlocie było około 450 pojazdów. Były stoiska z akcesoriami i częściami do oldtimerów po przystępnych cenach. Niedzielna pogoda sprzyjała również zwiedzającym, na co nie mogły narzekać stoiska z garmażerką. Pójście na ten zlot było idealnym sposobem spędzenia weekendowego popołudnia z rodziną. Muszę przyznać, że piwko zlotowe było wyśmienite!

 

Czytelników KlassikAuto. pl pozdrawia Waldemar Preis

Źródło: https://kaeferstammtisch-rhein-ruhr.de/