7 i 8 czerwca 2014r. odbył się ‘’V Międzynarodowy Strumieński Zlot Pojazdów Zabytkowych’’. Program zlotu był jak zwykle bardzo ciekawy. Nie było czasu na nudę.


Rejestracja odbyła się na stacji benzynowej w Strumieniu. Przyjechało ok. 50 pojazdów. Znalazły się wśród nich Corvetta, Pontiac, Skoda Rapid, Skoda Popular, Triumph, Cadillac, Warszawa, Wołga, Citroen, Plymouth, Mercedes Laweta, Adenauer oraz inne. Nie zabrakło także motorów Romet, SHL, Jawa. Przyjechali ludzie z różnych stron województwa śląskiego, w tym także Czesi.

Pierwszym naszym przystankiem był dwupoziomowy tor kartingowy w Bielsku-Białej. Po pełnych adrenaliny wyścigach, ruszyliśmy do Ochab do Dream Parku. Czekało na nas tam dużo atrakcji: park miniatur i dinozaurów, oceanarium, dom „do góry nogami” oraz wiele innych. Następnie znów zawitaliśmy do Strumienia, gdzie odbywała się Staromiejska Wiosna. Po pokazie samochodów, kolumną pojechaliśmy do nowo otwartej Tradycyjnej Zagrody Rolnej do Ochab. Można tam było zobaczyć stare maszyny rolne, przedmioty gospodarstwa domowego, domek urządzony „jak dawniej” i inne rzeczy tego typu.

Na wieczór pojechaliśmy do Kiczyc, do rodka wypoczynkowego H2O. Najpierw atrakcje zapewnił Wojewódzki rodek Ruchu Drogowego z Katowic. Były symulatory dachowania, uderzeń i jazdy oraz karta rowerowa. Później zaczęła się zabawa przy muzyce i wszyscy świetnie się bawili.

W niedziele zbiórka wszystkich pojazdów odbyła się przy Amfiteatrze w Chybiu. Każdy samochód prezentował się świetnie. Ruszyliśmy na strzelnicę myśliwską na zawody. Po udanym strzelaniu z różnego rodzaju broni było rozdanie dyplomów i pucharów. Oprócz rozdanych nagród za różne konkurencje takie jak strzelanie, gokarty, elegancję, motoryzację polską i amerykańską, samochody po 50 i do 50 roku, motory, wyróżnienie otrzymały pozostały załogi.

Pogoda była wprost wymarzona. Na każdym „przystanku” dostaliśmy coś do jedzenia i picia, a atrakcji było wiele.
Zlot polecam osobom w różnym wieku, jak i całym rodzinom. Dzieci na pewno nie będą się nudzić a dorośli znajdą czas na rozmowę i chwilę szaleństwa. Zapraszam do odwiedzenia Strumienia i okolic. Jest pięknie.

Sonia Szczyrba ze Strumienia (woj. śląskie) – lat 12.