Sezon wiosenno-letni to idealna pora na organizację wyjazdu turystycznego po Polsce. W naszym kraju jest przecież tyle miejsc, które warto odwiedzić. Do przyjazdu zachęcają zarówno nadmorskie, jak i górskie miejscowości, a także, inne może mniej popularne, ale równie atrakcyjne destynacje. Wybierając się w dalszą drogę, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które zagwarantują nam udaną podróż.

Sprawdzenie stanu technicznego samochodu oraz opon

Udana podróż, to przede wszystkim bezpieczna podróż. A taka możliwa jest tylko i wyłącznie dzięki trosce o właściwy stan techniczny samochodu. Przed wyjazdem warto sprawdzić poziom oleju w silniku oraz poziom płynu w spryskiwaczach. Bardzo ważne jest także sprawdzenie stanu opon. Jeśli jeszcze nie zostały wymienione na letnie, to właśnie teraz jest ten dobry moment. W przypadku, gdy potrzebujesz szybko kupić dobrej jakości opony, warto wejść na stronę zaufanego sprzedawcy, którego oferta znajduje się pod adresem: https://plusgum.pl/opony-letnie.

Katalog produktów obejmuje ogumienie zaliczane do klasy premium, średniej oraz ekonomicznej. W Plusgum zakupić można opony takich producentów jak, między innymi: Dębica, Kormoran, Barum, Firestone, Fulda, Hankook, Apollo, Dunlop, Michelin, Goodyear, Pirelli, Bridgestone, Continental, Bargum, Domin lub Ecoopony. Bez najmniejszego problemu dobierzemy tutaj prawidłowy rozmiar opony, czyli ogumienie o dedykowanej naszemu autu średnicy, szerokości i profilu. Co istotne, sklep gwarantuje swoim klientom darmową dostawę wszystkich opon za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD Express. W opcji są również zakupy na raty oraz możliwość skorzystania z licznych promocji.

Porządki w bagażniku oraz wnętrzu samochodu

Na co dzień nasz bagażnik używany jest do przewożenia przeróżnych rzeczy. Niektórzy kierowcy wykorzystują go jedynie do zakupów, inni gromadzą w nich najdziwniejsze przedmioty, których nie warto zabierać w dalszą drogę. Dlaczego porządki w bagażniku są takie istotne? Dlatego, że  przede wszystkim potrzebujemy miejsca na bagaże. Gdzieś trzeba je przecież pomieścić. Wszystkie dodatkowe, zbędne akcesoria warto zostawić w domu lub w garażu. Nie obciążają one auta i nie zabierają powierzchni.

Równie istotne jest uprzątnięcie wnętrza samochodu. Warunki na drodze mogą być różne. Czasami zdarzają się mocniejsze hamowania. Przedmioty położone na tylnym siedzeniu lub osłonie bagażnika w takiej sytuacji naturalnie lecą do przodu, w związku z czym stanowią realne zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Poza tym, czy nie jest przyjemnie podróżować w samochodzie, w którym jest porządek?

Wyposażenie samochodu w apteczkę i niezbędne akcesoria podróżne

Po usunięciu z auta przedmiotów, które bardziej lub mniej przydają nam się na co dzień, należy zastanowić się, co warto zabrać ze sobą w podróż. Jedną z ważniejszych rzeczy jest doposażona apteczka. Co powinna zawierać? Są to na pewno: bandaż, środek dezynfekujący, plastry z opatrunkiem, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, koc z folii termoizolacyjnej, opaska elastyczna, kompresy gazowe.

Na wyjazd samochodowy dobrze jest wziąć ze sobą również nawilżane i suche chusteczki higieniczne, papier toaletowy oraz koc. Przydatnym gadżetem jest też uchwyt na telefon komórkowy. Dzięki niemu możemy bezpiecznie obsługiwać smartfon i korzystać z nawigacji.

fot. materiały prasowe