Jeśli samochód ma wyglądać idealnie, to trzeba o niego należycie zadbać. Autodetailing wymaga zaopatrzenia się w różne akcesoria i środki. Za ich pomocą możliwe staje się dokładne oczyszczenie pojazdu, nabłyszczenie go i zabezpieczenie przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

W jakie zaopatrzyć się akcesoria detailingowe?

W sprzedaży znajdują się rozmaite kosmetyki samochodowe, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem produktów do swoich potrzeb, oczekiwań. Przydadzą się oczywiście preparaty czyszczące i konserwujące. Podstawą jest szampon samochodowy, warto również zaopatrzyć się w pianę aktywną. Potrzebny będzie środek do czyszczenia szyb, aby świetnie się prezentowały i zapewniały jak najlepszą widoczność. Detailerzy zaopatrują się także w środki APC, deironizery, quick detailery.

Jak widać, opcji do wyboru jest multum. Każdy środek ma konkretne zastosowanie. Są także odpowiednie preparaty przeznaczone do czyszczenia tekstyliów, elementów skórzanych. Świetną opcją będzie wosk samochodowy, który zabezpiecza i jednocześnie nabłyszcza. Jeśli chodzi o akcesoria detailingowe to najlepszym rozwiązaniem jest zakup produktów renomowanych marek typu work stuff. Można liczyć na wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Czego potrzebujesz?

Przydadzą się także butelki detailingowe do rozdrabniania chemii samochodowej. Nie każdy preparat może zostać nałożony bezpośrednio na powierzchnię bez wcześniejszego rozcieńczenia w odpowiednich proporcjach. Kluczowe jest zawsze stosowanie się ściśle do zaleceń producenta, aby uniknąć ewentualnych problemów. Pomocne są także wiadra z separatorami, aby móc szybko i dokładnie oczyścić cały samochód bez ryzyka porysowania lakieru. Nie może zabraknąć także gąbki lub rękawic do mycia. Za ich pomocą rozprowadzanie szamponu staje się niezwykle proste. Zaletą wiader z separatorami jest to, że wszystkie zanieczyszczenia zostają zablokowane.

Do mycia świetnie sprawdza się także myjka ciśnieniowa. Za jej pomocą można usunąć nawet uporczywy brud z zakamarków. Można ją wykorzystać nie tylko do czyszczenia, rewelacyjnie sprawdza się do rozprowadzania rozmaitych preparatów po karoserii. Będzie to duże ułatwienie. Bardzo często do mycia samochodu wystarczająca jest czysta woda. Świetnie usunie zabrudzenia dzięki strumieniowi pod ciśnieniem. Zaletą tego typu urządzeń jest to, że można oczyścić samochód w bezinwazyjny sposób, bez konieczności dotykania jego karoserii. Znika wobec tego ryzyko powstania rys i innych uszkodzeń mechanicznych.

Co warto kupić?

Szczotki i pędzle detailingowe świetnie nadają do czyszczenia auta. Umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz wypracowanie naniesionej chemii. Za ich pomocą możliwe staje się równomierne rozprowadzanie chemii. Szczotka przyda się podczas czyszczenia opon, nadkoli i tapicerki. W sprzedaży znajdują się modele specjalnie wyprofilowane do tego, aby dotrzeć do najmniejszych zakamarków i usunąć z nich zabrudzenia. Najlepiej od razu zaopatrzyć się w cały zestaw pędzli różniących się wielkością i kształtem. Można je wykorzystać na wiele sposobów podczas pielęgnowania lakieru. Do czyszczenia i osuszania samochodów idealnie nadają się mikrofibry. Warto także sięgnąć po maszyny polerskie i rozmaite akcesoria polerskie w celu zoptymalizowania procesów pielęgnacyjnych. Rewelacyjnie służą do wygładzenia lakieru i jego renowacji.