Kolejny super Sołtys pisze: „Dzień 17 sierpnia 2014 roku w naszej miejscowości  upłynął pod znakiem motoryzacji. Poranek nie wróżył tak pięknej pogody na pozostałą część dnia. Tak się rozpoczęło kolejne  motoryzacyjne święto w Wirach – IV Piknik z Motoryzacją.


W tym roku na imprezie w Wirach zagościli właściciele  pojazdów  samochodowych i motocyklowych  z takich klubów i organizacji jak: Automobilklub Wielkopolski, Miłnicy Syren i Warszaw z Nekli,  Mercedes Poznań Club, Klasyki z Zielonej Góry, Poznańskie Klasyki Nocą, Saab Team Poznań, Mosińskie Towarzystwo Motocyklowe, Jaguar Club Poland oraz wielu niezrzeszonych.

Oprócz pojazdów zabytkowych jak co roku w Wirach obecni są dealerzy prezentujący najnowsze osiągnięcia techniki, które dodatkowo zostały wyeksponowane na podeście przed sceną podczas programowego bloku Auto-Motor-Show. Temu spektaklowi niewątpliwego uroku dodały popisy taneczne grupy Fabulous Anima oraz pokazy motocykli żużlowych z Poznańskiego Towarzystwa Żużlowego Skorpion.

Tak kolejno mogliśmy podziwiać najnowsze modele Opla Insignia i Mokka od firmy Opel Domcar, nowego Peugeota 308, Hondę Civic Tourer od Grupy Karlik, HARLEYE: DAVIDSON SPORTSTER XL1200CB CUSTOM oraz ELECTRA GLIDER od Dealera Harley Davidson Poznań,  nową Toyotę Yaris Hybrid oraz Rav 4 od Toyota Service  Roman Fietz, Citroena  Cactus od firmy Citroen Autolama oraz Jeepa Cherokee od firmy Voyager Club.

Na imprezie w Wirach nie zabrakło również pojazdów modyfikowanych z tysiącami watów w bagażnikach. Pokaz  przed sceną pod patronatem Democar  wywołał spory entuzjazm wśród  publiczności. Członkowie Black Drivers Club oraz Stajni Czestera dali pokaz car audio na wysokim poziomie.

Parada pojazdów zabytkowych powoli staje się tradycją wirowskiej imprezy.  Powolny przejazd ulicami Wir nadaje dodatkowego klimatu całej miejscowości. Co roku nagradzamy najpiękniejsze pojazdy, które zostają podzielone na poszczególne kategorie. Wśród wielu nagrodzonych znalazły się takie perełki jak: Buick Specjal Custom , Cadillac Eldorado, Warszawa 223, Ford Taunus 17m P3 Super, Tatra T603, nasz rodzimy Fiat 125p oraz przepiękna OSA, Presto czy SHL.

Wyborów dokonała specjalna komisja, a wszyscy nagrodzeni zaprezentowali swoje cacka na podeście, otrzymując puchary od Wójta Gminy Komorniki, nagrody i dyplomy. Natomiast pięknie odrestaurowany traktor Lanz Buldog Marcina Pierzchawki został najpiękniejszym pojazdem IV Pikniku z Motoryzacją. Właściciel otrzymał okazały puchar do Starosty Poznańskiego oraz elegancką statuetkę  od portalu KlassikAuto.pl.

Imprezie towarzyszy mnóstwo konkursów z nagrodami dla dzieci oraz dorosłych. Najmłodsi mogli spróbować swoich możliwości rzeźbiąc pojazdy w plastelinie, wyścigu rowerowym czy konkurencjach sprawnościowych. Dla dorosłych przewidzieliśmy konkurs ekonomicznej jazdy Skodami Yeti pod patronatem Szkoła Auto Skoda, konkurs dla motocyklistów na najwolniejszy przejazd, konkursy siłowe na scenie.
Piknik z motoryzacją w Wirach 3 (1) Piknik z motoryzacją w Wirach 2 (3)

Wielką atrakcją dzięki OtoMoto.pl  był tor modeli RC. Wyścigi OFF-ROAD wzbudziły wielkie emocje nie tylko u najmłodszych. Niewątpliwie mocnym punktem programu był pokaz kulturystyczny w wykonaniu naszych czołowych zawodników. Radek Słodkiewicz wraz z bratem Tomkiem zapewnili publiczności wspaniałe show. Uwieńczeniem tegorocznego Pikniku był koncert Gwiazdy Wieczoru.  Niesamowite możliwości wokalne INY oraz instrumentalne zespołu Coolik  zapewniły muzykę na wysokim poziomie.

Piknik z Motoryzacją w Wirach to impreza dla wszystkich, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Impreza z roku na rok staje się coraz większa i wymaga zaangażowania wielu osób. I tutaj w imieniu swoim i Rady Soleckiej chciałbym podziękować sponsorom, instytucjom samorządowym, przyjaciołom z Automobilklubu Wielkopolskiego  oraz  wszystkim,  którzy uwierzyli w jej pomyślność  i  wzięli udział w organizacji tego przedsięwzięcia. Kolejny V Jubileuszowy piknik za rok, z którym już dzisiaj wiążę wiele pomysłów i na który serdecznie zapraszam.”

Dominik Występski
Sołtys wsi Wiry
www.solectwo-wiry.pl
https://www.facebook.com/PIKNIKzMOTORYZACJAwiry
62-051 Wiry gmina Komorniki