Zapraszamy do odwiedzenia wystawy pt. „Motoryzacja w miniaturze”, którą można zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, Filia nr 16 ul. Przedwiośnie 2 (Gliwice Sośnica).

Wystawa jest prezentacją modeli klasycznych samochodów (i nie tylko) wykonanych w skali 1:43. Właścicielem kolekcji jest Pan Roman Koźlik z Gliwic, który jest wielkim pasjonatem i miłnikiem starej motoryzacji. Pan Roman co roku uczestniczy w wielu zlotach i imprezach motoryzacyjnych, przy okazji oddając się swojej drugiej wielkiej pasji jaką jest fotografia.


Być może uda się w przyszłci zaprezentować również jego dorobek reporterski. Tymczasem pragniemy polecić Państwu wystawę niesamowitej kolekcji, zapoczątkowanej poprzez model Fiata 127, który to samochód w skali 1:1 jest marzeniem Pana Romana. Tak więc nieprzypadkowo, sentyment do marki sprawił, że akurat to auto rozpoczęło jego przygodę w skali 1:43, która trwa już około 10 lat. Wspomniany model zakupiony został na zlocie starych samochodów 9 maja 2010 r. i przez przypadek data zakończenia wspomnianej wystawy będzie małym jubileuszem i okazją do świętowania dla właściciela zbioru.

Ten model i wiele innych podzielonych tematycznie, czekają na Państwa w Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Wystawę można oglądać do 9 maja 2020 r. w godzinach pracy Biblioteki .

Polecamy