Prezentujemy Czytelnikom KlassikAuto.pl publikację pt. „Maluchem przez Afrykę” autorstwa Arkadego Pawła Fiedlera – wnuka wybitnego podróżnika i pisarza – Arkadego Fiedlera.

Sięgając po tę książkę mamy okazję poznać relację z ponad trzymiesięcznej podróży przez Afrykę, w którą Arkady Paweł Fiedler wybrał się zwykłym Fiatem 126p. Pokonał trasę liczącą ponad szesnaście tysięcy kilometrów wzdłuż Afryki Wschodniej. Rozdziały w książce prowadzą czytelnika przez poszczególne etapy wyprawy. W prologu poznajemy przygotowania i to jak wyjechać Maluchem do Afryki. Następnie wraz z Autorem zwiedzamy: Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Rwandę, Tanzanię, Zambię, Namibię, Botswanę, na koniec RPA.

Fiedler odkrywa kontynent w absolutnie wyjątkowy sposób. Przejeżdża maluchem przez mniejsze i większe wioski oraz niektóre miasta – tam spotyka na swojej drodze bardzo gościnnych Nubijczyków, widzi na własne oczy nędzę panującą w Etiopii oraz ma zaszczyt oglądać ceremonię skoków przez byka, podczas której chłopiec zamienia się w mężczyznę i od teraz ma prawo założyć własną rodzinę. Publikacja została wzbogacona o liczne zdjęcia z podróży, które pokazują prawdziwe piękno Afryki, jej przyrodę, tradycję i wierzenia. (…)
Projekt „Maluchem przez Afrykę” nominowano do nagrody National Geographic Traveler.” (Zob.: https://www.taniaksiazka.pl)

Zapraszamy do lektury opowieści o afrykańskich poczynaniach Fiata i całej ekipy. Autor w barwny i ciekawy sposób relacjonuje ich codzienne wydarzenia z podróży w miejsca spoza utartego szlaku oraz przybliża napotkanych ludzi. Dla Arkadego Pawła Fiedlera ta wyprawa, droga i jazda z pewnością były pasjonującą przygodą.

Książka dostępna w sprzedaży internetowej: Wydawnictwo Muza

Opracowano na podstawie treści z okładki, wprowadzenia do książki oraz stron internetowych.