„Klasyka stylu i projektowania” jest kolekcją najważniejszych i najpiękniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek zbudowano. Od „bezkonnych powozów” z początku XX wieku, takich jak Ford Model T z 1908 roku, poprzez kształtne sylwetki BMW 328 i Jaguara E-Type, do rasowych kształtów Ferrari Enzo Ferrari z 2002 roku, wybór ten umożliwia unikalny wygląd w kluczowe momenty w dziejach wzornictwa i projektowania motoryzacyjnego.

Samochody prezentowane są w kolejności chronologicznej, z wykorzystaniem serii wysmakowanych estetycznie fotografii Michela Zumbrunna, jednego z najlepszych współczesnych artystów fotografików, zajmujących się motoryzacją. Połączenie fotografii sylwetek bocznych samochodów z widokami ich wnętrz i fotografiami nadwozi pod różnymi kątami, w połączeniu z licznymi zbliżeniami poszczególnych detali, pozwala czytelnikowi w pełni docenić wielkość i znaczenie tych arcydzieł sztuki użytkowej. W każdym z opisów poszczególnych samochodów autorstwa Roberta Cumberforda, projektanta i uznanego dziennikarza motoryzacyjnego, stara się dzielić z czytelnikiem swoją zdumiewającą wiedzą, aby ukazać w przystępny sposób historię oraz najbardziej charakterystyczne cechy konstrukcyjne, wyróżniające ten konkretny samochód na tle setek innych. (źródło: okładka książki).

Książka uzupełniona jest od notki biograficzne projektantów, słowniczek, przewodnik po muzeach i kolekcjach oraz indeks.

Album do kupienia w internetowych księgarniach.

zumbrunn_01 zumbrunn_02 zumbrunn_03 zumbrunn_05