15 i 16 lipca w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu odbył się IX Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Citroënów, który zgromadził rekordową liczbę samochodów i klubowiczów. Kultowe modele pojawiły się w kilku miejscach regionu,wzbudzając entuzjazm i przyciągając spacerowiczów.

Z roku na rok inicjatywa Stowarzyszenia Citroën Oldtimer Klub Polska zyskuje na popularności i ściągą coraz większe rzesze wielbicieli historycznych i kultowych Citroënow, ale też widzów. W miniony weekend to Ostrów Wielkopolski i Kalisz oraz okolice regionu gościły przez 4 dni przyjaciół i wielbicieli marki Cirtroën.

Ponad 40 załóg i ponad 100 pasjonatów zabytkowych Citroënów, których łączy miłość do historycznych modeli marki, pokonało w ramach planu zlotu trasy z Antonina do Ostrowa Wielkopolskiego, w sobotę do Kalisza, następnie do Opatówka i powrotnie do Ostrowa Wielkopolskiego.We wszystkich lokalizacjach samochody były wyeksponowane dla zwiedzających.

Zaczynając od przedwojennego modelu C4, przez modele BL, DS19, DS21, ID, 2CV, CX, GS GSA członkowie klubu Citroën Oldtimer Club Polska,pokazali najlepsze motoryzacyjne tradycje i osiągnięcia technologiczne Citroena z poprzednich dekad, które obrazują już przeszło 98 lat tradycji marki, która do dziś jest referencją wygody i komfortu. Jednocześnie jak żadna inna kojarzy się z unikalnym stylem, antykonformizmem, a jednocześnie śmiałcią zastosowanych rozwiązań.

Już za rok kolejny zlot!

Film ze zlotu:
https://www.youtube.com/watch?v=dPHRsVGVbuA&feature=youtu.be

Więcej o klubie na stronach:
http://citroen-oldtimer-club.pl/

Pozdrawiamy Społeczność portalu
Tomasz Mucha

PR Manager Citroën i DS Automobiles