15 i 16 lipca w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu odbył się IX Ogólnopolski Zlot Zabytkowych Citroënów, który zgromadził rekordową liczbę samochodów i klubowiczów. Kultowe modele pojawiły się w kilku miejscach regionu,wzbudzając entuzjazm i przyciągając spacerowiczów.
20072017130008_fox1320

Z roku na rok inicjatywa Stowarzyszenia Citroën Oldtimer Klub Polska zyskuje na popularności i ściągą coraz większe rzesze wielbicieli historycznych i kultowych Citroënow, ale też widzów. W miniony weekend to Ostrów Wielkopolski i Kalisz oraz okolice regionu gościły przez 4 dni przyjaciół i wielbicieli marki Cirtroën.

Ponad 40 załóg i ponad 100 pasjonatów zabytkowych Citroënów, których łączy miłość do historycznych modeli marki, pokonało w ramach planu zlotu trasy z Antonina do Ostrowa Wielkopolskiego, w sobotę do Kalisza, następnie do Opatówka i powrotnie do Ostrowa Wielkopolskiego.We wszystkich lokalizacjach samochody były wyeksponowane dla zwiedzających.
20072017130817_20170715105446

Zaczynając od przedwojennego modelu C4, przez modele BL, DS19, DS21, ID, 2CV, CX, GS GSA członkowie klubu Citroën Oldtimer Club Polska,pokazali najlepsze motoryzacyjne tradycje i osiągnięcia technologiczne Citroena z poprzednich dekad, które obrazują już przeszło 98 lat tradycji marki, która do dziś jest referencją wygody i komfortu. Jednocześnie jak żadna inna kojarzy się z unikalnym stylem, antykonformizmem, a jednocześnie śmiałcią zastosowanych rozwiązań.

Już za rok kolejny zlot!

Film ze zlotu:
https://www.youtube.com/watch?v=dPHRsVGVbuA&feature=youtu.be

Więcej o klubie na stronach:
http://citroen-oldtimer-club.pl/

Pozdrawiamy Społeczność portalu
Tomasz Mucha

PR Manager Citroën i DS Automobiles