W dniach 1-3 września 2017 roku odbyła się kolejna, bo już, 3 edycja corocznego zlotu aut zabytkowych LEGENDA STARA. Patronatem nad imprezą oraz organizacją zajęło się głównie Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz EkoMuzeum w Starachowicach i Stowarzyszenie związane z Entuzjastami motocykli SHL z Kielc. Komandorem Rajdu był bardzo zasłużony dla świętokrzyskiej historii motoryzacji Dziennikarz Pan Ryszard Mikurda.
Legenda Stara (27)

W pierwszym dniu zlotu po rejestracji we wspaniałych wnętrzach hal Muzeum na terenie tzw. Wielkiego Pieca uczestnicy mieli okazje posłuchać wspomnień związanych z marka STAR, historii i anegdot związanych z udziałem kierowców i zespołu fabrycznego w RAJDACH w tym najsłynniejszym RAJDZIE PARYZ DAKAR oraz o innych osiągnięciach, o które nikt dziś nie posądzałby PRLowskiej fabryki FSC. A wszystkie te fascynujące dokonania inżynierów, konstruktorów i robotników powstawały. Z pasji do motoryzacji.
Legenda Stara (2)

W sobotę 2 września około godz.11 z klimatycznego, industrialnego Ekomuzeum w Starachowicach wyruszył poprzez miasto Starachowice barwny rajd zabytkowych aut i motocykli. Załogi startujące w wydarzeniu miały do pokonania wedle intinera kilkugodzinną trasę po drogach Powiatu Starachowickiego. Następnie docierały one pod budynek Starostwa Powiatowego, gdzie oldtimery i youngtimery dumnie prezentowały swoje oblicze…a właściciele oraz goście mogli wymienić się cennymi uwagami.
Legenda Stara (4)

Elementem wieńczącym 2 dzień zlotu była wspólna parada na teren stadionu SKS STAR, gdzie auta zostały zaprezentowane szerszej publiczności.

W niedziele klasyczne samochody w mocno okrojonym składzie zameldowały się na starachowickim rynku, ale niestety mocny deszcz skutecznie odstraszał oglądających.
Legenda Stara (16)

W zlocie wzięło udział kilkadziesiąt aut i motocykli, pojawili się goście spoza naszego województwa. Impreza w moim odczuciu odniosła spory sukces pod względem frekwencji i organizacji. Przez chwilę dakarowy Star dumnie królował nad miastem tak, jak to było kilkadziesiąt lat temu…

Celowo nie opisuję poszczególnych motocykli czy aut biorących udział w zlocie, bo każde z nich ma swoją osobną historię, którą chcę wkrótce poznać. Mam nadzieję, że będą je mogli poznać również sympatycy KlassikAuto.pl !

Pozdrawiam serdecznie
Paweł Kaczmarski
Legenda Stara (24) Legenda Stara (25) Legenda Stara (26) Legenda Stara (17) Legenda Stara (22) Legenda Stara (15) Legenda Stara (14) Legenda Stara (13) Legenda Stara (12) Legenda Stara (11) Legenda Stara (10) Legenda Stara (9) Legenda Stara (7) Legenda Stara (8) Legenda Stara (6) Legenda Stara (5) Legenda Stara (3)