W dniach 1-2 września 2018 roku odbył się w Starachowicach czwarty już zlot pojazdów zabytkowych pod nazwą Legenda Stara. Organizatorami byli Starostwo Powiatowe oraz PZmot oddział Starachowice.

W przepięknej, industrialnej scenerii tzw. Wielkiego Pieca w Muzeum Przyrody i Techniki zjawiło się na starcie prawie 100 aut. Na szczególną uwagę zasługuje kilkanaście ciężarowych aut zabytkowych oraz przegubowy Ikarus Grupy Miłników Komunikacji Miejskiej z Kielc. Oprócz przejazdów po mieście w barwnej kolumnie zorganizowano próby sportowe, miedzy innymi na torze prób w historycznej fabryce FSC w Starachowicach.

Na wielka uwagę zasługuje fakt, iż zorganizowano także spotkanie z konstruktorami Starów oraz kierowcami rajdowych Starów Paryż Dakar. Panowie Mazur i Sikora oraz ich główny mechanik przybliżyli zgromadzonym kulisy słynnego rajdu. Zjawiskowo prezentowały się też repliki rajdowych Starów należące do jednego z rajdowców.

Dzięki zapałowi pasjonatów klasycznej motoryzacji, motoryzacyjne życie powraca chociaż na dwa dni w roku do Starachowic. Jest fajna, niezapomniana atmosfera, która oddaje czar tamtych, minionych lat.