Tym razem pragniemy zainteresować fanów klasycznej motoryzacji  historią sięgającą szalonych lat 30-tych XX wieku. Bohaterką jest Helene Delangle, znana bardziej jako Helle Nice.

Helle Nice i Ettore Bugatti

To ona „(…) zwróciła na siebie uwagę i współpracowała z Ettore Bugattim, twórcą marki samochodów, z którymi już na zawsze będą kojarzyć się jej osiągnięcia. Żadna z kobiet w tamtych czasach nie wzbudzała takich emocji i namiętności, jak ona. Brała udział w wielu wyścigach Grand Prix, w latach trzydziestych. Jako jedyna kobieta jeździła na zdradliwych amerykańskich torach wyścigowych i ustanawiała kolejne, nowe rekordy prędkości, aż zdarzył się wypadek, który stał się początkiem końca jej kariery. (…)” (zob. obwoluta).

Miranda Seymour

Autorka książki, Miranda Seymour, dotarła do wielu dokumentów i źródeł, by zrekonstruować burzliwą karierę Mistrzyni Prędkości. Historia przedstawiona jest w świetle kulisów wyścigów samochodowych lat międzywojennych. A czytelnik, poznając losy  Hellen Nice, wkracza w niezwykły czas początków motoryzacji i odkrywa świat talentów konstruktorów aut i bohaterskich kierowców rajdowych.

W książce znajdziemy sporo fotografii a także przypisy, które doskonale przybliżają szczegóły lub ciekawostki dotyczące tamtych czasów. Indeks osób pozwala na dociekliwe poszukiwanie wybitnych nazwisk osób, z którymi wiązało się życie Królowej Bugatti.

Zachęcamy do poznania tej ciekawej historii, a książka jest nadal dostępna w wielu księgarniach internetowych.