Bez względu na pogodę panującą za oknem, Twoje auto regularnie potrzebuje konserwacji i czyszczenia. Aby przedłużyć czas eksploatacji auta i zachować go w jak najlepszym stanie, należy sięgnąć do dziedziny motoryzacji zwanej auto detailingiem. Zanim jednak zabierzesz się do pielęgnacji swojego auta na własną rękę, warto poznać kilka podstawowych zasad. W tym artykule odpowiemy na pytania: Czy do pielęgnacji auta można używać domowych detergentów? Czym różnią się autokosmetyki w zależności od pory roku? Jak wybrać sklep z kosmetykami samochodowymi?

Czy warto korzystać ze sklepów z kosmetykami samochodowymi?

Czy na początku swojej przygody z pielęgnacją aut powinieneś inwestować w profesjonalne autokosmetyki? Specjaliści potwierdzają, że jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie. W Internecie można znaleźć wiele domowych przepisów na stworzenie detergentów do auta z produktów dostępnych w domu, jednak niosą one za sobą duże ryzyko. Ich nieumiejętne zastosowanie może doprowadzić do uszkodzeń karoserii, zmatowienia deski rozdzielczej czy nieestetycznych zarysowań.

Najczęstszym błędem jest stosowanie płynu do mycia okien do zewnętrznych elementów auta. Taki płyn faktycznie świetnie sprawdza się do szyb, jednak użyty na powierzchni lakieru samochodowego może prowadzić do jego wyblaknięcia. Wszystko za sprawą kwasu octowego, który regularnie stosowany może ścierać taflę wosku na powierzchni auta. Inwestycja w profesjonalne kosmetyki samochodowe nie stanowi również drogich. Preparaty zazwyczaj są w formie koncentratów, dlatego jeden komplet takich produktów z powodzeniem starczy na cały sezon.

Sklep z kosmetykami samochodowymi na każdą porę roku

Jeśli jesteś już zdecydowany na zakup kosmetyków do samochodu, wato wybrać specjalistyczne preparaty dopasowane do pory roku. Najbardziej samochodom daje się we znaki zima. Sól na drogach działa negatywnie na karoserię i podwozie. W tym okresie kierowcy powinni szczególnie przywiązać uwagę do pielęgnacji swojego pojazdu. Wybór kosmetyków samochodowych w sklepach Internetowych czy stacjonarnych powinien opierać się na potrzebach związanych z aktualnymi warunkami na drodze. Jako zestaw całoroczny, który spełni swoje zadanie o każdej porze, polecamy:

  • Szampon do samochodu (z dodatkiem nabłyszczaczy lub wosków)
  • Płyn do mycia silnika
  • Środek do prania części tekstylnych
  • Płyn do pielęgnacji kokpitu (w formie mleczka lub sprayu)
  • Preparaty sezonowe (płyn do usuwania insektów, do odmrażania szyb)
  • Klasyczne ściereczki lub chusteczki (w razie drobnych zabrudzeń, które natychmiastowo można usunąć)

W którym sklepie kupować kosmetyki samochodowe?

Wiemy już, jak ważny jest dobór odpowiednich preparatów do pielęgnacji samochodu. Jeśli już zdecydujemy się na konkretne produkty, pozostaje wybór producenta. Warto postawić na produkty, które będą łatwe w użyciu oraz jednocześnie skuteczne. Na samym początku naszej przygody z auto detailiniem nie zalecamy używania preparatów o skomplikowanym zastosowaniu. Te mogą okazać się zbyt trudne w zastosowaniu. Niewłaściwe położenie wosku skutkuje powtarzaniem całego procesu od nowa. Na co postawić, jeśli oczekujemy sprawdzonych produktów? Osobiście polecamy markę Dr. Marcus. To sprawdzony sklep z autokosmetykami, w którym znajdziesz gamę produktów do czyszczenia, renowacji i konserwacji samochodu.

Dr. Marcus, czyli sklep z kosmetykami samochodowymi

Dr. Marcus to polski producent autokosmetyków z dwudziestoletnim stażem na rynku. Ich produkty są wysyłane do ponad 50 krajów na całym świecie, a ich skuteczność potwierdzają zadowoleni kierowcy. W ich sklepie Internetowym znajdziesz również zapachy samochodowe, które będą zwieńczeniem całego procesu pielęgnacji auta i pozwolą cieszyć się uzyskaną świeżcią przez kolejne kilkaset kilometrów. Sprawdź ich ofertę w sklepach stacjonarnych lub na stronie: https://dr-marcus.pl/kategoria/autokosmetyki-dr-marcus-car-cosmetics/