W ramach obchodów 90-lecia Maserati marka wprowadziła na rynek specjalny limitowany model Spydera. Z okazji okrągłego jubileuszu wyprodukowano jedynie 90 sztuk tego modelu. Egzemplarz ze zdjęć posiada numer seryjny 70, który można znaleźć na pamiątkowej tablicy na dolnej konsoli. Samochód został oficjalnie zaprezentowany we wrześniu 2004 roku podczas paryskiego salonu samochodowego.

Model: Maserati Gransport Spyder 90th Anniversary
Rok produkcji: 2005
Przebieg: 55 600 km
Skrzynia biegów: Automatyczna
Pojemność silnika: 4244 cm3
Moc silnika: 401 KM
Kolor: Silver Grigio Touring
Przyśpieszenie [0-100 km/h]: 4,8 s

Spyder 90th Anniversary posiada charakterystyczne owalne logo Trident na przednich skrzydłach, które jest hołdem dla 250F napędzanego przez Fangio w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w 1957 roku.

Gransport Spyder zyskał bardziej sportowy wygląd dzięki zastosowaniu nowych przednich i tylnych zderzaków z bardziej wyrazistymi osłonami progów. Samochód wyposażono w lekkie owinięte w rolkę wiatrołapowe tylne obręcze z niebieskimi pasmami poliestrowymi wtopionymi w splot.

Wyposażony w silnik V8 4.2 l i skrócony rozstaw osi w stosunku do coupe Gransport V8, Maserati Spyder 90th Anniversary reprezentuje wydajność oraz melodyjny i mocny silnik.

Wnętrze samochodu prezentowanego na zdjęciach zachowane w stanie bardzo dobrym, posiada tapicerkę z niebieskiej skóry połączonej ze srebrną alcantarą. Niepowtarzalny Maserati carbon przeplatany niebieską nicią, karbonowa: kierownica, panel środkowy, tylny panel osłaniający zagłówki (montowany tylko w tym modelu), tunel środkowy, do tego nowe opony i sportowe wydechy z regulacją głosu. Egzemplarz ze zdjęć posiada wyposażenie dostępne wyłącznie dla tego modelu.

Jest to bez wątpienia samochód kolekcjonerski dla konesera i kolekcjonera, chociażby ze względu na fakt, że jest ich na świecie zaledwie 90 sztuk! Cena prezentowanego modelu w 2017 roku wynosiła 38 900 Euro.