Nasi Czytelnicy dokonali wyboru Klasyka Kwietnia 2023, który weźmie udział w głosowaniu finałowym Klasyk Roku 2023.

Klasyk miesiąca – Klasyk Kwietnia

Tytuł KLASYK KWIETNIA 2023 roku otrzymuje:
FS-Lublin Żuk A07D. Właścicielem jest Pani Anna Gajda z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Dyplom oraz nagrodę wyślemy pocztą.

Zapraszamy do udziału w zabawie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje klasyki do konkursu! Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu na Klasyk Lipca 2023. Wystarczy wysłać zdjęcie samochodu na maila: [email protected]

FS-Lublin Żuk A07D

Cześć kilka słów o Heńku 🙂

Zanim jesienią 2017 roku stał się pełnoprawnym członkiem rodziny, pełnił służbę w lasach. 
Dziś nasz Heniek, FS-Lublin Żuk A07D, jeździ jako daily car. Nie stroni również od rajdów, zlotów oraz wszelkiego rodzaju wyjazdów rekreacyjnych. 

Na oryginalnym zawieszeniu i z całą mocą swojej bezturbinowej Andorii pokonuje zarówno szutry, polne drogi, jak i nasze dziurawe krajówki. Z racji codziennego użytkowania, przeglądy i drobne naprawy wykonywane są przez nas na bieżąco, zwykle w zaciszu domowego ogródka.

Żukową zajawkę zaszczepił we mnie Mąż, poznany zresztą dzięki pasji motoryzacyjnej na zlocie Garbusów. Pierwsze samodzielne jazdy Heńkiem były dla mnie lekko stresujące. Brak wspomagania na ciasnych parkingach to było wyzwanie. Podobnie jak pusta paka i napęd na tył w zimowych warunkach. Na chwilę obecną, nie wyobrażam sobie jednak powrotu do codziennej jazdy osobówką, chyba, że byłaby to Wołga lub Wartburg. Wtedy Heniek miałby kilka dni wolnego w tygodniu 😉

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Anna