Jeśli prowadzisz firmę transportową, zarządzanie paliwem jest jednym z twoich głównych problemów. Uzyskanie najlepszej ceny, unikanie oszustw, dbanie o płatności i pilnowanie wydatków to tylko niektóre z problemów, którymi musisz codziennie stawiać czoła.

Jeśli prowadzisz firmę transportową, zarządzanie paliwem jest jednym z twoich głównych problemów. Uzyskanie najlepszej ceny, unikanie oszustw, dbanie o płatności i pilnowanie wydatków to tylko niektóre z problemów, którymi musisz codziennie stawiać czoła.

Na szczęście korzystanie z kart paliwowych może uprościć codzienne życie i ułatwić pracę. Przyjrzyjmy się, czym są karty paliwowe, jakie korzyści zapewniają i jakie karty są obecnie dostępne.

Czym dokładnie są karty paliwowe?

 

Mówiąc najprościej, karty paliwowe są sposobem płatności za paliwo. https://rankomat.pl/samochod/karta-paliwowa-co-to-jest-i-jakie-korzysci-daje  Są to małe plastikowe karty, które wyglądają jak karty kredytowe, chociaż nimi nie są. Istnieje wielu dostawców kart paliwowych, z których każdy różni się nieco sposobem działania, ale każdy oferuje karty, które mogą być używane na stacjach benzynowych do zakupu paliwa.

Karty paliwowe są połączone z kontem, które jest otwierane przez firmę oferującą kartę. Konto i wybrana karta paliwowa określają, w jaki sposób paliwo zakupione za pomocą karty paliwowej jest ostatecznie opłacane.

Karty paliwowe mogą być typu prepaid (przedpłacone) lub postpaid. W przypadku przedpłaconych kart paliwowych przed zakupem paliwa na swoim koncie określane jest saldo. Następnie można użyć karty paliwowej do zakupu paliwa w ramach określonego limitu.

Karty paliwowe typu postpaid pozwalają na zakup paliwa bez płacenia z góry. Paliwo zakupione za pomocą karty paliwowej postpaid jest opłacane po upływie z góry ustalonego okresu płatności. Karty postpaid zazwyczaj mają limit kredytowy, który określa, ile można wydać z danego konta w danym okresie.

Karty paliwowe nie mogą być używane wszędzie. Większość kart paliwowych ma ograniczoną gamę produktów, do których mogą być używane (oprócz paliwa, niektóre mogą być używane do opłat za mycie samochodów ciężarowych, parkowanie, naprawy, a nawet opłat drogowych). Karty paliwowe muszą być również używane w miejscach, które znajdują się w ich sieci akceptacyjnej. Różni dostawcy kart paliwowych mają różne sieci akceptacyjne, dlatego ważne jest, aby wybrać dostawcę, który ma sieć pasującą do miejsca, w którym prowadzisz działalność.

W jaki sposób karty paliwowe są lepsze od gotówki?

 

Karty paliwowe znacznie ułatwiają utrzymanie kontroli nad wydatkami za paliwo. Większość dostawców kart paliwowych sporządza szczegółowe raporty, które grupują wszystkie wydatki na paliwo, co ułatwia zarządzanie wydatkami, natomiast ustawienie limitów na kartach paliwowych może pomóc w uniknięciu wydawania więcej niż możesz sobie pozwolić.

Karty paliwowe mogą również zapewnić Ci dostęp do specjalnych korzyści, takich jak lepsze ceny paliw lub zniżki na usługi oferowane przez Twojego dostawcę kart paliwowych. Jeśli wybierzesz dostawcę, który oferuje więcej niż tylko paliwo, takiego jak Eurowag, karta paliwowa może pomóc Ci skorzystać ze wszystkiego, co oferuje.

Karty paliwowe zapewniają większe bezpieczeństwo niż gotówka. Narzędzia takie jak Fuel Guard zaproponowane przez Eurowag mogą pomóc w zapobieganiu nieuczciwym transakcjom, czego nie można zrobić z gotówką. Wiele kart ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa, aby zapobiec nadużyciom, co oznacza, że zgubione lub skradzione karty mogą zostać zamrożone lub anulowane.

Korzyści z karty paliwowej od Eurowag

 

Eurowag jest wiodącym dostawcą rozwiązań mobilnych dla firm transportowych w Europie. Posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży transportowej i cieszy się zaufaniem tysięcy firm.

Oferuje różnorodne karty paliwowe dostosowane do firm każdej wielkości. https://www.eurowag.com/pl/produkty/karty-paliwowe Wybierając kartę paliwową Eurowag, zyskujesz dostęp do szerokiej sieci akceptacyjnej obejmującej ponad dziesięć tysięcy stacji paliw w całej Europie. Eurowag posiada nawet kilka własnych stacji paliw na kluczowych przejściach granicznych i może zapewnić klientom najlepsze możliwe ceny wysokiej jakości paliwa.

Klienci kart paliwowych Eurowag otrzymują więcej korzyści niż tylko szeroką sieć akceptacji. Mogą również skorzystać z atrakcyjnych cen na wszystkie inne usługi oferowane przez Eurowag. Dla kierowców, Eurowag ma dostęp do sieci myjni samochodów ciężarowych, miejsc parkingowych i czyszczenia zbiorników, z których wszystkie usługi można łatwo zarezerwować online. A dla firm, Eurowag zapewnia szybkie usługi zwrotu podatku VAT i akcyzy, łatwą wymianę walut, usługi finansowe (w tym zaawansowane płatności faktur), ubezpieczenie i inne.

Eurowag rozumie, czego potrzebują firmy transportowe, aby odnieść sukces. Dlatego tysiące firm co roku wybierają karty paliwowe Eurowag.

Rodzaje kart paliwowych Eurowag

 

Eurowag posiada karty paliwowe dla flot każdej wielkości. Niezależnie od tego, czy jesteś małym, lokalnym operatorem, czy dużą międzynarodową flotą, Eurowag oferuje kartę, która spełni Twoje potrzeby. Porównaj dostępne karty i znajdź odpowiednią kartę paliwową dla swojej firmy.

Eurowag oferuje również Eurowag Mastercard, kartę typu prepaid akceptowaną przez każdą firmę przyjmującą płatności Mastercard. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które muszą zapewnić swoim kierowcom środki awaryjne, ale nie chcą zawracać sobie głowy gotówką. Daje to kierowcom łatwy sposób na zarządzanie nieprzewidzianymi wydatkami na drodze bez żadnych kłopotów.

Bez względu na to, którą kartę wybierzesz, możesz mieć pewność, że karta paliwowa jest bezpieczną alternatywą dla gotówki. Ułatw sobie zarządzanie wydatkami dzięki odpowiedniej karcie paliwowej.