Podłoga to najszybciej brudząca się powierzchnia w domu. Zanieczyszczenia z butów lub łap zwierząt, kurz, okruszki oraz wszystko to, co spadnie z półek, stołów i blatów ląduje zwykle na podłodze. Dlatego tak ważne jest regularne odkurzanie. Jaki odkurzacz sprawdzi się w domu i na zwracać uwagę przy jego wyborze?

Rodzaje odkurzaczy

Osoba poszukująca odkurzacza staje przed nie lada wyzwaniem. Szeroki wybór marek, wielkości i typów urządzeń sprawia, że trudno wybrać ten najlepszy model. Warto na początek zastanowić się, jakie mamy mieszkanie i potrzeby. Najbardziej podstawowym rodzajem jest odkurzacz ręczny, który sprawdzi się w przypadku odkurzania małych powierzchni, mebli czy samochodu. Następnie mamy odkurzacze workowe, wyposażone w worek zbierający zanieczyszczenia podczas odkurzania. Worek może być jednorazowy, aż do całkowitego zapełnienia lub wielokrotnego użytku z możliwością opróżniania. Na rynku dostępne są także odkurzacze bezworkowe. Wewnątrz wyposażone są w pojemnik, który opróżnia się po zapełnieniu. Jeśli nie dysponujesz miejscem do przechowywania tradycyjnego odkurzacza, możesz wybrać model pionowy. Dla zapracowanych i tych, którzy muszą częściej sprzątać, np. z uwagi na dzieci lub zwierzęta idealny będzie bezprzewodowy. Dostępne są także odkurzacze wodne, które nie tylko zbierają zanieczyszczenia do pojemnika z wodą, ale i nawilżają powietrze. Dodatkowo znajdziemy modele z funkcją prania. Szeroki wybór odkurzaczy znajdziemy na: morele.net/kategoria/odkurzacze-271/

Jaki odkurzacz wybrać?

Wybierając odkurzacz, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Pierwszy z nich do moc urządzenia. Szczególnie przy dużych powierzchniach i gęstych dywanach ma to istotne znaczenie. Drugim kryterium jest komfort użytkowania, a dokładniej opróżniania odkurzacza. Zastanówmy się, czy chcemy wymieniać, czy opróżniać worki, a może wolimy model bezworkowy, który pozwoli uniknąć nam zakupu dodatkowych elementów. Kolejną kwestią jest miejsce w mieszkaniu: czy znajdziemy przestrzeń w schowku, szafie lub garderobie na odkurzacz poziomy, a może lepiej sprawdzi się model pionowy lub bezprzewodowy.