Od paru lat bardzo popularna jest idea nocy muzeów. W tym roku w Poznaniu, odbyła się m.in. we współpracy Muzeum Broni Pancernej i Automobilklubu Wielkopolskiego – Komisji Pojazdów Zabytkowych. Po raz pierwszy klasyczne samochody zostały zaprezentowane wśród historycznych wozów bojowych, czołgów i innego typu sprzętu wojskowego, w tym działań grup rekonstrukcyjnych. To bardzo niecodzienny antruaż zarówno dla militarnych eksponatów muzealnych, jak i samochodów.

Muzeum Broni Pancernej

Podczas trwania wydarzenia członkowie Automobilklubu Wielkopolskiego wraz z licznie przybywającymi widzami mogli zwiedzić arcyciekawą wystawę Muzeum Broni Pancernej, na której poza militariami są również eksponaty motoryzacyjne związane z dowódcami wojskowymi i byłymi władzami PRL. Ekspozycje są bardzo ciekawe, obiekty nie są oddzielone od zwiedzających żadnymi barierkami, więc interaktywność tego Muzeum jest jego bardzo dużym walorem.

Oldtimery i wspomnienia

Zwiedzający z zaskoczeniem, a ale i dużym zainteresowaniem, podchodzili do wystawionych samochodów i zadawali mnóstwo pytań, zwłaszcza, że niektóre z klasyków ożywiały wspomnienia z dzieciństwa (a to dziadek woził na grzyby i ryby takim, a to wiele osób przypominało sobie kurs prawa jazdy i egzamin zdawany takim modelem, a to było pierwsze auto w życiu/rodzinie…), inni wspominali plakaty z wystawianymi autami, wycinane z „Zielonego Sztandaru” – teraz mogli dotknąć zabytkowe pojazdy i skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością. Po około 2 godzinach grupa wystawców przemieściła się do centrum Poznania.

Czas na Teatr Wielki

Pod Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu parkowała już druga grupa wystawców zabytkowych samochodów, która wcześniej parkowała pod iglicą Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ten punkt to bardzo ruchliwe miejsce na mapie Poznania, więc oglądających i zainteresowanych, zadających mnóstwo ciekawych pytań, opowiadających swoje historie związane z oglądanymi pojazdami – było co niemiara! Nastroju dopełniały kursujące tramwaje historyczne.

Współpraca daje dobry efekt

Impreza zakończyła się po 22:00. Spotkała się z dużym zainteresowaniem oraz bardzo ciepłym przyjęciem zwiedzających i przechodniów. Na pewno też przyczyniła się do wzrostu zainteresowania historycznym automobilizmem.

Podziękowania należą się też zarządzającym Muzeum Broni Pancernej i MTP za udostępnienie obiektów oraz Automobilowi Wielkopolskiemu za organizację tak ciekawego wydarzenia.

Jednocześnie zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/