Przyjemny zapach wewnątrz samochodu to nie tylko komfort podróży, ale również przejaw dbania o nasze cztery kółka. W jaki sposób wybrać najlepszy odświeżacz i na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem?

1. Dlaczego warto kupić odświeżacz do samochodu?

2. Rodzaje odświeżaczy do auta

3. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odświeżacza do samochodu?

Dlaczego warto kupić odświeżacz do samochodu?

Chociaż większość z nas stara się utrzymać swój samochód w czystości, nadal istnieje wiele czynników, które mogą pogorszyć przyjemność z jazdy. Odkładający się we wnętrzu kurz, drobinki pyłu z zewnątrz czy też naniesiony z butami piasek, błoto czy śnieg mogą sprawić, że wnętrze naszego auta nie będzie najprzyjemniej pachnieć. Rozwiązaniem tej sytuacji jest oczywiście dbanie o wnętrze pojazdu i regularne jego sprzątanie, jednak jeżeli chcemy na co dzień cieszyć się przyjemnym zapachem, warto również zaopatrzyć się w zapach do samochodu. Dzięki temu jednemu drobnemu dodatkowi zawsze będziemy się dobrze czuć podczas jazdy.

Rodzaje odświeżaczy do auta

Jeżeli nie wiemy, jaki zapach do auta wybrać, warto się najpierw zastanowić nad formą, w jakiej chcemy go trzymać w pojeździe. Do najpopularniejszych rodzajów odświeżaczy zaliczają się między innymi:

  • zapach samochodowy „choinka”, do powieszenia na lusterku wewnętrznym. Chociaż najczęściej określany jest właśnie mianem drzewka, to może przyjmować również inne kształty. Tego typu odświeżacz jest tani, jednak jego zapach stopniowo zanika i wymaga dość częstej wymiany;
  • zapach samochodowy w sprayu, do rozpylenia we wnętrzu auta. Jest bezpieczny dla tapicerki i elementów deski rozdzielczej. Jest to zapach na specjalne okazje, najczęściej do wykorzystania w sytuacji, gdy nie lubimy zapachu środków do czyszczenia wnętrza pojazdu;
  • zapach samochodowy do wpięcia w gniazdo zapalniczki, będący jednym z droższych rozwiązań, jednak umożliwiający kierowcy sterowanie intensywnością zapachu. Wymaga stałego zasilania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odświeżacza do samochodu?

Wybierając zapach do samochodu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego intensywność i samą woń – powinna ona odświeżać wnętrze pojazdu, ale nie wywoływać u nas duszności, zawrotów głowy czy też innych niepożądanych czynników. Warto również sprawdzić jakość i czas działania w kontekście ceny, jaką mamy zapłacić za wybrany produkt. Jeżeli na co dzień wykorzystujemy gniazdo zapalniczki do zasilania innego urządzenia, a chcemy kupić zapach elektryczny, będziemy musieli także pomyśleć o rozgałęziaczu.