Współczesne trendy w motoryzacji nieustannie ewoluują i zmieniają się, a na rynek wchodzą coraz to nowsze technologie i innowacyjne rozwiązania. Jednakże, obok wzrostu wygody i bezpieczeństwa, coraz większe znaczenie dla kierowców i pasjonatów samochodów ma także estetyka i wygląd pojazdu. Dużą popularnością cieszą się kierunkowskazy dynamiczne, które nie tylko świetnie sygnalizują zamiar skrętu, ale także są nowoczesnym, designerskim elementem wyposażenia samochodu i detalem, który przyciąga spojrzenia. Ich płynne, dynamiczne działanie nadaje pojazdowi atrakcyjnego wyglądu, a nazwa nie jest tu przypadkowa – auto wydaje się dynamiczne, szybsze i bardziej sportowe. W niniejszym artykule dowiesz się, jak podłączyć kierunkowskazy dynamiczne od Market LED!

Czym właściwie są kierunkowskazy dynamiczne?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym dokładnie są kierunkowskazy dynamiczne, mimo że stanowią one świetną i łatwo dostępną alternatywę dla klasycznych kierunkowskazów. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zamiast pojedynczej migającej żarówki korzysta z diod LED, aby stworzyć efekt płynnego przesuwania się światła w kierunku, w który skręca pojazd. Kierunkowskazy dynamiczne, nazywane także pływającymi, zbudowane są z taśmy LED, gdzie poszczególne diody zaprogramowane są do świecenia w określonych sekwencjach, dzięki czemu uzyskuje się efekt płynnej fali świetlnej, widocznej nawet z dużej odległci. Auto z kierunkowskazami dynamicznymi prezentuje się nowocześnie i wydaje się szybsze niż w rzeczywistości. 

Jak prawidłowo zamontować kierunkowskazy dynamiczne?

Montaż kierunkowskazów dynamicznych nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani pomocy mechanika. Z powodzeniem można to zrobić samemu, korzystając z prostych narzędzi i podstawowej instrukcji, którą przedstawiamy poniżej:

  • Zdemontuj stary kierunkowskaz – korzystając z plastikowego narzędzia, podważ kierunkowskaz boczny. Rób to delikatnie i ostrożnie, aby nie porysować karoserii auta. 
  • Wypnij stary kierunkowskaz – wystarczy, że wypniesz wtyczkę. Pamiętaj, że auto musi być zgaszone. 
  • Podłącz nowy kierunkowskaz – umieść wtyczkę nowego kierunkowskazu LED w odpowiednim gnieździe. Nie powinno być z tym problemu, o ile dokładnie zweryfikowana została kompatybilność kierunkowskazu z marką, modelem i rokiem produkcji auta. 
  • Przetestuj działanie kierunkowskazu – odpal auto i zorientuj się, czy wszystko działa prawidłowo.
  • Zamontuj kierunkowskaz dynamiczny w karoserii – przetrzyj karoserię wokół miejsca na kierunkowskaz. Wepnij nowy kierunkowskaz w miejsce, z którego został wyjęty stary. Delikatnie dociśnij go, aby nie wypadał podczas jazdy. Na koniec zdejmij folię zabezpieczającą.

Twój samochód właśnie zyskał nowy, atrakcyjny wygląd!

wietl swoje auto z Market LED!

wietlenie odgrywa ważną rolę w kształtowaniu estetyki oraz funkcjonalności pojazdu, dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości, wydajne i energooszczędne żarówki LED, dostępne w ofercie Market LED. Oprócz nowoczesnych kierunkowskazów dynamicznych, Market LED oferuje również szereg innych elementów wietlenia zewnętrznego, takich jak żarówki światła dziennego, czy wietlenie rejestracji, które nie tylko poprawiają widoczność na drodze, ale także nadają pojazdowi stylowy wygląd. W ofercie Market LED znajdują się również markery LED dedykowane do konkretnych modeli BMW.

Dodatkowo, nasz sklep oferuje również elementy wietlenia wewnętrznego, które zostały zaprojektowane specjalnie dla konkretnych modeli samochodów, co gwarantuje pełną funkcjonalność i kompatybilność z wyposażeniem wnętrza. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie można zapoznać się z pełnym asortymentem sklepu. Gwarantujemy doskonałą jakość i szybką dostawę pod wskazany adres.