Posiadaczami auta Durant Rugby 1923 staliśmy się w nietypowych okolicznościach. Przeglądając norweskie strony internetowe natknęliśmy się na bardzo ciekawe koła z drewnianymi szprychami. Nie poszukiwaliśmy drewnianych kół, tylko oglądaliśmy stronę z autami i tam zobaczyliśmy to drewniane koło, które bardzo nas zaciekawiło. Po prostu była to ciekawość. Chcieliśmy wiedzieć, co to za auto z takimi kołami ;)
Duranta Rugby (1)

Zaczęliśmy dociekać co to za auto. Tak bardzo nas urzekł, że od razu wykonaliśmy telefon do sprzedawcy i nazajutrz wyjechaliśmy na północ Norwegii po Durant’a ;) Dodam, że nigdy nie myśleliśmy o zakupie takiego auta, a tu taka spontaniczna decyzja.

Norweg Andreas dopytywał, czy aby na pewno przeprowadzimy renowację auta. Obiecaliśmy mu to. On sam był posiadaczem Forda T z 1922 roku i kilku innych retro aut. Następnie naszego automobila przewieźliśmy busem w kartonach do Polski. I tak zaczęła się nasza wspólna przygoda z odrestaurowaniem auta. Niestety nie jest to łatwa to sprawa. Spotkało nas sporo przykrych sytuacji. Największy problem mieliśmy z „fachowcami”. Niektórzy tylko mówią, że potrafią coś zrobić, a po efekcie ich pracy ręce opadają.
Duranta Rugby (5) Duranta Rugby (10)

Już 3 lata trwają prace i na tę chwilę jesteśmy na etapie malowania. Renowacje na tyle, na ile możemy, wykonujemy sami. Blacharka robiona była w Poznaniu, niestety nie najlepiej, dlatego bardzo dużo poprawek robił nam pan Zdzisław Dziak, który jest miłnikiem starych aut. On sam posiada ich kilka i ze względu na swój wiek nie wykonuje już takich prac zawodowo. Ale jak zobaczył Durant’a, to powiedział, że takiej perełki nie można zostawić w takim stanie, w jakim przywieźliśmy go z Poznania od pseudoblacharza. W czerwcu jesteśmy już umówieni z tapicerem. Myślimy, że do końca roku auto będzie z grubsza gotowe.
Duranta Rugby (20) Duranta Rugby (17)

W przeciągu tych 3 lat tak wkręciliśmy się w stare auta. Oprócz tego eksponatu posiadamy jeszcze inne klasyki też do renowacji: Ford Popular 1953, Ford Custom 300 1957, Chrysler Cordoba 1977 (to nasz najnowszy nabytek, ,,nasze dziecko”, którym jeździmy ;)

Pozdrawiamy Czytelników portalu
Angelika i Piotr
Duranta Rugby (18) Duranta Rugby (12) Duranta Rugby (2) Duranta Rugby (3) Duranta Rugby (4) Duranta Rugby (6) Duranta Rugby (11) Duranta Rugby (14) Duranta Rugby (15) Duranta Rugby (19) Duranta Rugby (22) Duranta Rugby (28) Duranta Rugby (29) Duranta Rugby (32) Duranta Rugby (34) Duranta Rugby (37) Duranta Rugby (38) Duranta Rugby (35) Duranta Rugby (30) Duranta Rugby (27)