Już wkrótce bo 25 i 26 czerwca Mysłowice staną się ogólnopolską stolicą klasycznej motoryzacji za sprawą „KLASYK FEST 2022” organizowanego przez Tyski Ruch Klasyków. To flagowe wydarzenie stowarzyszenia przyciąga każdego roku setki uczestników i dziesiątki tysięcy odwiedzjących! Dzieje się tak za sprawą ogromnego zaangażowania całego zespołu stowarzyszenia pod przewodnictwem charyzmatycznego Prezesa. Mariusz Skwarzec, bo o nim mowa, od lat będący liderem stowarzyszenia jest inspiratorem wielu wydarzeń związanych z tematyką klasycznej motoryzacji.

Jak sam mówi: „Rosnące zainteresowanie klasyczną, zabytkową motoryzacją staje się ostatnio swoistą modą. Rozwijanie naszej pasji, które dodatkowo może wywołać pozytywne, społeczne efekty, to cel działania naszego stowarzyszenia. Edukacja dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym realizowana w atrakcyjny i ciekawy sposób zdecydowanie lepiej trafia zarówno do młodszych jak i starszych użytkowników naszych dróg”. Słowa te od kilku lat mają odzwierciedlenie w zaangażowaniu stowarzyszenia w liczne wydarzenia o charakterze edukacyjnym jak i charytatywnym.

W tym roku kolejna edycja Klasyk Fest będzie miała szczególny charakter. Tylu klasyków jeszcze nie było… a to dlatego, że poza głównym wydarzeniem jakim jest zlot pojazdów „z duszą” gromadzący w ubiegłych latach kilkaset pojazdów odbędą się dwie imprezy towarzyszące. Pierwszą z nich jest Zlot 126p – Mysłowice biją rekord – wydarzenie ma na celu zgromadzenie jak największej ilości „maluszków” w jednym miejscu. Co prawda istnieją nieoficjalne rekordy, ale tym razem pieczę nad rekordem obejmie powołany przez Biuro Rekordów Polski sędzia.
Ciekawe czy MOSIR Park Słupna, gdzie odbywa się wydarzenie, pomieści tyle samochodów?

Z kolei następnego dnia odbędzie się turystyczny rajd dla drugiego z pojazdów, który zmotoryzował polskie społeczeństwo, a mianowicie Cinquecento. Model ten nierozerwalnie związany jest ze Śląskiem, dlatego atrakcjami tego województwa przebiegała będzie trasa rajdu. Ale to jeszcze nie wszystko – poza licznymi konkursami, zabawami i atrakcjami dla dzieci i dorosłych swoją obecnością uświetnią wydarzenie pan Przemysław Semczuk – autor książki „MALUCH – wielka podróż małego fiata z ziemi włoskiej do Polski” oraz związany z klasyczną motoryzacją youtuber Jan Garbacz, na kanale, którego „każdego tygodnia można znaleźć coś starego”.

Motoryzacyjnych atrakcji podczas wydarzenia na pewno nie zabraknie, a co ciekawe znajdą się także i te artystyczne, gdyż podczas wydarzenia wystąpi Pav Pavulon, Olo Skunk czy Maya Krav. Po wyczerpującym i pełnym atrakcji dniu zainteresowani uczestnicy mogą skorzystać z uroków pola namiotowego, aby następnego dnia uczestniczyć lub kibicować uczestnikom turystycznego rajdu Cinquecento. Jeśli jeszcze macie wątpliwość i chcecie sprawdzić czy „tylu klasyków tu jeszcze nie było” koniecznie odwiedźcie to wydarzenie.

Pozdrawiam portal KlassikAuto.pl
Jakub Piechnik