4. Zlot Syren odbył się w dniach 24-26.05 2019 roku.

Bazą był Dom Wczasowy Ondraszek w Ustroniu Jaszowcu. Zjechały 32 załogi i w sumie było około 80-90 osób. Pierwszego dnia uczestnicy przyjeżdżali z całej Polski. Najdłuższą drogę Syreną na kołach przybył Arkadiusz Kamiński z Elbląga. Najstarszym pojazdem była Syrena 102 z 1958 roku.

W sobotę odbywał się rajd turystyczny wg itinerera strzałkowego. Pierwszy punkt na trasie to Ustroń Rynek gdzie prezentowaliśmy nasze pojazdy do godziny 13:00, następnie przez Hermanice, Nierodzim, Harnutowice, Bładnice, Skoczów i Wiślicę dotarliśmy do Skansenu w Ochabach. Dzięki uprzejmości właściciela mogliśmy podziwiać zgromadzone zbiory i zabudowania (historia tej części Śląska).

Kolejnym punktem na naszej trasie był salon BHP Safty First w Czechowicach. Tam prezentowaliśmy swoje Królowe Szos. Było badanie techniczne i przejazd sprawnościowy autkami. Po czym wszyscy na 19:30 dojechaliśmy do Jaszowca, na ciekawe rozmowy przy kolacji.

Trzeciego dnia nastąpił czas podsumowania, wręczenie nagród zwycięzcom, uhonorowanie pamiątkami, w tym otrzymanymi od KlassikAuto.pl.
Wszystkie załogi były zadowolone. Impreza udała się wyśmienicie. Za 2 lata zapraszamy ponownie. Cdn…

Pozdrawiam Sympatyków KlassikAuto.pl
Lech Bekierz