Estetyka wnętrza pojazdu dla wielu kierowców ma bardzo istotne znaczenie, dlatego dużą wagę przykładają do wyboru pokrowców na fotele samochodowe. Jak się okazuje ich funkcjonalność nie ogranicza się wyłącznie do polepszenia wyglądu auta, ale i do ochrony przed ewentualnymi zabrudzeniami. Jak wybrać najlepsze pokrowce na fotele samochodowe i o czym pamiętać podczas ich zakupu?

Dlaczego warto zainwestować w pokrowce samochodowe?

Tapicerka w aucie łatwo ulega zabrudzeniom. Wystarczy przecież, że wsiądziemy do niego przemoknięci bądź rozlejemy ulubiony napój. Z tego też względu inwestycja w pokrowce samochodowe okaże się dobrym wyborem, zwłaszcza że chronią one fotele także przed drobnymi uszkodzeniami, jak chociażby przed żarem z papierosa. Zadbana i nienaruszona tapicerka z pewnością podniesie wartość pojazdu w chwili gdy zdecydujemy się go sprzedać. Warto więc zadbać o to, aby prezentowała się nienagannie.

Zakup pokrowca na fotel to dobre rozwiązanie także w sytuacji, gdy wygląd tapicerki w naszym aucie pozostawia wiele do życzenia. Nieestetyczne plamy, odbarwienia czy dziury możemy łatwo ukryć. Pokrowce samochodowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach, co pozostawia nam ogromne możliwości aranżacyjne. Jeśli więc nie pasuje nam dotychczasowa tapicerka w aucie, to łatwo możemy ją zmienić bez ponoszenia dużych nakładów finansowych. Przykładowe propozycje znajdziemy na https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele.

Jaki materiał wybrać?

Pokrowce samochodowe wykonane mogą być z różnorodnych materiałów, do których zalicza się najczęściej skórę naturalną, zamsz i welur. Niekiedy znaleźć można także pokrowce wyprodukowane z materiałów łączonych. Za najbardziej funkcjonalne uważane są pokrowce skórzane i to bez znaczenia czy zdecydujemy się na skórę naturalną, czy skórę ekologiczną. Świetnie przylegają do fotela, a przy tym wykazują wysoką odpornoćć na promieniowanie UV, a także liczne uszkodzenia mechaniczne. Latem nie ulegają nagrzaniu, zapewniając tym samym komfort kierowcy i pasażerom. Zamsz jest za to równie wytrzymały, a przy tym niezwykle estetyczny, nieco trudniej jednak utrzymać go w czystości. Welur to zaś jedno z najtańszych, dostępnych rozwiązań. Cechuje go jednocześnie spora elastyczność.

Pokrowce uniwersalne czy szyte na miarę?

Nie ulega wątpliwości, ze pokrowce samochodowe szyte na miarę wyróżnia znacznie lepsze dopasowanie od pokrowców uniwersalnych. Zyskujemy wówczas pewność, że nie będą spadać z fotela. Nie musimy też obawiać się, że materiał zacznie się fałdować. Obecnie jednak powstaje coraz więcej rozmiarów pokrowców uniwersalnych, dzięki czemu łatwiej dopasować je do naszego auta, zwłaszcza że przeważnie wyposażone są one w ściągacze lub specjalne zamki.

Alternatywę dla pokrowców samochodowych stanowią maty na fotele bądź tzw. koszulki, które zakłada się jedynie na oparcie fotela. Bez wątpienia jednak to właśnie pokrowce są najlepszym wyborem, gdyż zapewniają pewną ochronę.