Nauka jazdy samochodem i nabycie odpowiednich umiejętności poruszania się po drodze, wymaga między innymi znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zdania egzaminu państwowego. Odpowiedni kurs prawa jazdy daje nam dobre przygotowanie, aby zdać egzamin i do późniejszej samodzielnej jazdy. Kurs prawa jazdy pozwala nam na zrealizowanie wielu celów. Korzystanie ze szkoły jazdy może dotyczyć zarówno przyszłych kierowców, chcących uzyskać prawo jazdy, jak i doskonalenia techniki jazdy dla mniej pewnych siebie kierowców. Prawo jazdy Kraków dzięki szkole Orzeł pozwoli ci na stanie się niezależnym.

Jak uzyskać prawko?

Nauka jazdy to umiejętność, przydająca się w codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać uprawnienia, bo mieszkasz na wsi i potrzebujesz własnego transportu np. do pracy, czy też potrzebujesz prawa jazdy, aby móc jeździć po zakupy bez proszenie o to męża – we wszystkich sytuacjach może ci pomóc rodek nauki jazdy.

Chcąc zyskać prawo_jazdy Kraków, należy skorzystać z jednej z dwóch opcji. Jedna z nich zakłada kurs podstawowy, obejmujący zajęcia teoretyczne i praktyczne po 30 godzin lub kurs weekendowy, tzw. przyspieszony, gdzie szkolenie teoretyczne skrócono do 15 godzin. Po odbyciu kursu i praktyk, w rodku odbywa się egzamin teoretyczny, a następnie egzamin państwowy praktyczny. Gdy egzamin zdamy – możemy udać się do urzędu po odbiór prawa jazdy.

Naukę jazdy możesz odbywać na wiele różnych kategorii – A, A1, A2, AM, B, C, C+E, B+E. Zajęcia standardowo odbywają się w sali wykładowej, jednak w dobie epidemii covid-19 proponowane są zajęcia online.

Kierowca zawodowy

rodek szkolenia kierowców (czy tzw. szkoła jazdy) Orzeł w Krakowie oferuje także kurs kwalifikacji wstępnej oraz szkolenia okresowe dla kierowców zawodowych.

Jeśli jesteś osobą, która chce prowadzić samochody ciężarowe lub zostać kierowcą autobusu, musisz mieć kurs przewozu osób i odpowiedni wiek. Według dyrektywy unijnej, każdy z kursantów, który chce prowadzić samochód ciężarowy lub autobus, musi ukończyć kwalifikacje wstępną. Dzięki niemu, będziesz mógł się poruszać po całej Unii Europejskiej i uzyskać pracę w kraju i zagranicą. Prócz kursu wymagane są także badania psychologiczne oraz lekarskie, dostępne w szkole jazdy.

Jeśli jesteś kierowcą zawodowym, zdajesz sobie sprawę, że w obliczu obowiązujących przepisów, co 5 lat, masz obowiązek przejść szkolenia okresowe. Nie czeka cię kolejny egzamin, ale zobowiązany jesteś do odbycia 35 godzin zajęć  teoretycznych, obejmujących materiał tożsamy z kwalifikacją wstępną. Po odbyciu kursu uzyskasz odpowiednie zaświadczenie, które pozwoli ci nadal pracować w zawodzie. Nasza szkoła jazdy Kraków umożliwia również wykonanie ww. kursów.

Nasza szkoła nie tylko dla orłów

Jak wygląda nauka jazdy Kraków już wiesz. Wiesz też, że szkolimy kandydatów z wszystkich dostępnych kategorii. U nas zyskasz kwalifikacje niezbędne do prowadzenia samochodu, motocykla, autobusu czy samochodu ciężarowego. Szkolenia odbywają się w Krakowie, gdzie nasz zgrany zespół instruktorów dostosuje się do twoich oczekiwań.

Dysponujemy dużym doświadczeniem, jakością obsługi na najwyższym poziomie. Zajęcia prowadzone są w przyjemnej atmosferze. Szkoła jazdy Orzeł to profesjonalni instruktorzy i indywidualne podejście do klienta. rodek otworzyliśmy w 1996 roku i stawiamy przede wszystkim na uczciwość i wysoką zdawalność, jaką wykazują nasi kursanci. U nas nie musisz być orłem. U nas staniesz się orłem.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie. Na naszej stronie znajdziesz kursy w odpowiadających ci terminach. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły, a jeśli masz pytanie dodatkowe – chętnie na nie odpowiemy.