Alkomat to sprzęt, który umożliwia określenie zawartości alkoholu w krwiobiegu na podstawie dokładnej analizy wydychanego powietrza. Alkomaty przez wiele lat były używane głównie przez policję, jednak uległo to zmianie. Dziś urządzenia te często są kupowane również przez osoby indywidualne, które chcą mieć pewność, iż wsiadają za kierownicę wyłącznie w stanie całkowitej trzeźwości. Jeśli pragniesz się dowiedzieć, gdzie kupić alkomat wysokiej jakości, to kontynuuj czytanie.

Jak wybrać alkomat?

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór alkomatów, różniących się między sobą typami sensorów, funkcjami i materiałami wykonania. Aby wybrać odpowiednie urządzenie, należy przede wszystkim zastanowić się, jakie będzie jego przeznaczenie. Trzeba określić, czy alkomat ma służyć do użytku indywidualnego, czy może będzie wykorzystywany w przedsiębiorstwie. Jeśli szukasz sprzętu dla siebie, to postaw na model prosty i jednocześnie precyzyjny. Najlepszym wyborem będzie zakup alkomatu pochodzącego od zaufanego, renomowanego producenta. Ponadto ważne, aby sprzęt ten posiadał czytelny wyświetlacz i sensor o wysokim standardzie. Pamiętaj, że dobre alkomaty są łatwe w obsłudze, wyposażone w solidną baterię, a także wytrzymałe i trwałe. Najlepsze modele posiadają pamięć pomiarów, funkcję automatycznego wyłączania się po czasie bezczynności oraz specjalną blokadę przed niechcianym włączeniem się sprzętu. Ponadto  nowoczesne alkomaty sygnalizują konieczność wykonania kalibracji i są wygodne w użytkowaniu.

Alkomat półprzewodnikowy czy elektrochemiczny – jaki wybrać?

W sprzedaży dostępne są alkomaty z dwoma typami sensorów – elektrochemicznymi i półprzewodnikowymi. Zastanawiasz się, które z nich sprawdzają się lepiej? Abyś mógł to określić, musisz zapoznać się ze szczegółami na temat obu rodzajów urządzeń.

Alkomaty półprzewodnikowe cieszą się dużą popularnością na rynku, ponieważ dostępne są stosunkowo niskich cenach. Można kupić je znacznie taniej niż modele elektrochemiczne. Niestety mają one również swoje wady. Przede wszystkim posiadają dużo prostsze mechanizmy niż konkurencyjne sensory, przez co są mniej precyzyjne. Sprzęty te pokazują zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Dużym problemem w przypadku modeli półprzewodnikowych jest ich bardzo wysoka wrażliwość na substancje poboczne, takie jak np. dym papierosowy czy mentol. Substancje te są w stanie mocno zaburzyć wykonywane pomiary. Ponadto alkomaty półprzewodnikowe są delikatne i podatne na uszkodzenia. Wykonując nimi pomiar tuż po spożyciu alkoholu, można doprowadzić do przepalenia sensora i bardzo poważnej awarii.

Alkomaty elektrochemiczna to urządzenia bardzo cenione przez policję. Wynika to z faktu, iż są niezwykle precyzyjne. Ich cena jest wyższa, niż modeli półprzewodnikowych, jednak jeśli zależy Ci na urządzeniu o ponadprzeciętnej jakości, to alkomat elektrochemiczny na pewno spełni Twoje oczekiwania. Sprzęt ten pokazuje zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z dokładnością do trzech miejsc po przecinku, a ponadto jest odporny na wpływ substancji pobocznych, takich jak mentol, dym papierosowy czy kwasek cytrynowy.

Gdzie kupić alkomat?

Zastanawiasz się, gdzie można kupić alkomat wysokiej jakości? Otóż najlepiej nabyć to urządzenie w zaufanym sklepie, oferującym sprzęty renomowanych producentów. Nie warto zamawiać alkomatów z niepewnych źródeł, gdyż ich wiarygodność może pozostawiać wiele do życzenia. Jeśli zależy Ci na zakupie urządzenia o wysokim standardzie, to wejdź na stronę internetową: https://polskie-centrum-kalibracji.pl/. Firma Polskie Centrum Kalibracji oferuje m.in. solidne alkomaty policyjne i osobiste najlepszych marek, takich jak np. AlcoForce, Xblitz, Alcofind czy Alcodigital. Wszystkie urządzenia dostępne w asortymencie tego przedsiębiorstwa zachwycają jakością i świetnymi parametrami. Ponadto są one objęte gwarancją. Kupując je, masz pewność, że otrzymasz produkty wysokiej klasy, które doskonale spełniają swoje zadania i służą długi czas.