Kupno pierwszego fotelika do samochodu to trudne zadanie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli sprzętu – który więc wybrać? Jedną z propozycji marki Recaro jest Kio, polecany od pierwszych dni życia malucha.

Fotelik samochodowy Kio – czym się wyróżnia?

Fotelik Kio posiada wiele zalet, wśród których najważniejsze to:

Modułowy system

Zarówno baza Avan, jak i Kio nosidełko Avan, można szybko zamontować jednym kliknięciem w samochodzie. Skraca to czas montażu zwłaszcza wtedy, gdy rodzice się spieszą. Instalacja całci jest bezpieczna – gwarantują to wskaźniki, które świecą na zielono w momencie, gdy zostaną odpowiednio zamontowane. Gdy maluch urośnie, bazę Avan/Kio połączyć można z fotelikiem. Całość będzie służyć do 4. roku życia.

Rozwiązanie I-Size

Dziecko, podróżujące w foteliku Kio, jest całkowicie bezpiecznie, a to wszystko dzięki możliwości transportu tyłem do kierunku jazdy, instalacji ISOFIX oraz najwyższej jakości zabezpieczeniu przed kolizją boczną. W momencie, gdy dziecko znajduje się w pozycji tylnej do kierunku jazdy i zdarzy się wypadek, siły mają możliwość rozłożyć się na całą powierzchnię ciała, chroniąc najbardziej delikatne jego elementy, czyli szyję i głowę. Sprzęt spełnia oczywiście wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa (zgodnie z UN R129).

Komfortowa wentylacja

Komfort jazdy, zwłaszcza w okresie letnim, jest najmłodszym potrzebny. Nikt nie lubi podróżować w zbyt wysokiej temperaturze. Aby sprostać oczekiwaniom rodziców i dzieci marka Recaro stworzyła skorupę z otworami, energochłonną warstwą, a także tapicerką z wstawkami z siatki, które pozwalają na cyrkulację powietrza. Jazda samochodem w każdych warunkach pogodowych jest więc niezwykle komfortowa. Rodzice mogą udać się zarówno na krótką, jak i długą wycieczkę nie martwiąc się, że maluchowi będzie zbyt gorąco. Dziecko przez całą drogę będzie w dobrym nastroju podziwiać świat z okna.

Wysokiej jakości ochrona boczna (ASP)

Fotelik wyposażony jest w absorbery energii, które można w łatwy sposób aktywować od strony drzwi. W momencie ewentualnej kolizji bocznej siła, która oddziału je na dziecko, jest zminimalizowana. W przypadku zderzenia bocznego zmniejszają one siłę działającą na dziecko.

Intuicyjna klamra uprzęży

Przypinanie dziecka do fotelika jest wyjątkowo proste i wygodne. Inteligentna klamra uprzęży po wypięciu maluszka odchyla się w przód i do momentu ponownego wpięcia dziecka pozostaje w tejże pozycji. Pasażer nie siada więc na klamrze. Rodzice wygodnie, szybko i bezpiecznie mogą zabezpieczyć malca przed ponowną podróżą.

Regulowanie jedną ręką

Fotelik Kio można wyregulować aż do 5 pozycji pochylenia, przodem oraz tyłem. W pozycji spoczynkowej maluch wygodnie odpocznie, nawet podczas długiej podróży. Dużym udogodnieniem dla rodziców jest prosta i intuicyjna obsługa jedną ręką. Podróż przebiegnie w miłej atmosferze – zadowoleni będą zarówno rodzice, jak i dzieci.

Korzyści z fotelika Recaro Kio

Fotelik Kio posiada 5-punktowy system zapięcia. Dzięki regulatorowi pasów z systemem HERO przypięcie dziecka jest szybkie i bezpieczne. Ponadto połączenie zagłówka oraz ochraniaczy pasów na ramiona chroni przed skręcaniem pasów podczas zapinania. Siedzisko wykonane jest z pianki, która dopasowuje się do ciała malucha sprawiając, że jazda samochodem jest niezwykle komfortowa. Zagłówek z kolei wykonany jest z pianki memory, która pochłania siłę w razie kolizji bądź wypadku.

Fotelik dziecięcy posiada pasy, które zabezpieczone są ochraniaczami. Wpływa to na ograniczenie nagrzewania się, co może być uciążliwe zwłaszcza podczas upałów. Skóra malucha nie będzie podrażniona, a podróż przebiegnie komfortowo. Obsługa sprzętu jest intuicyjna, prosta i możliwa do wykonania jedną ręką.

Dzięki płaskim pozycjom bocznym opiekunowie mogą wygodnie ustawić dziecko w komfortowej pozycji. Zagłówek w foteliku Kio jest regulowany oraz zintegrowany z pasami, co sprawia, że można ustawić go do wzrostu dziecka. Przez cały okres użytkowania malec może być bezpiecznie przewożony w samochodzie.