Włochy mają Concorso d’Eleganza w Villi d’Este nad Jeziorem Como, w USA – Pebble Beach, a w Polsce mamy Polski Konkurs Elegancji, którego finał odbywa się w Pałacu Rozalin. Nie inaczej było tym razem.

Pałac Rozalin

Na udział w konkursie nie można kupić zaproszeń, biletów… Organizatorzy wybierają spośród zgłaszających akces – uczestników i gości wydarzenia, a jest to bardzo ekskluzywna impreza! Reprezentowane auta to m.in. Honda (wersja europejska)/Acura (wersja japońska i USA) NSX, BMW Glass 3000 V8 i 850 CSi, Lamborghini Jarama (wyprodukowano 176 szt.), Nissan Figaro z 1991 r., Alfa Romeo R.Z. Ponadto była stosunkowo spora reprezentacja aut włoskich (Maserati, Ferrari), zakwalifikowano także samochody Renault. O dziwo – nie było przedstawicieli Mercedesa i Audi/Auto Union!

Zwycięzca konkursu elegancji

Tegoroczny konkurs wygrał Rolls Royce Silver Wraith w lat 50-tych XX w. (zeszłoroczny: Fiat V8 Supersonic z tego samego okresu), w kategorii „Sport”: Lancia Stratos HF z przebiegiem około 8 000 km (nagrodę zwycięscy wręczał sam Pan Sobiesław Zasada), w kategorii „Elegancja”: Lancia Flamina w kategorii „Daily”: jedyny egzemplarz Jaguara XJS V12 Shooting Brake.

Łączka

Osobną kategorią były samochody gości, które zaparkowały na „łączce”. Była tam całkiem spora (bo gości było pięćdziesięcioro) reprezentacja Porsche 356 w różnych wersjach, Ferrari Testarossa, a nawet pojawił się Jensen Interceptor III.

Kto będzie zwycięzcą kolejnego Finału Polskiego Konkursu Elegancji? Dowiemy się za rok!

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/