18 lipca 2020 roku, w   miejscowości  Krefeld  w  landzie Westfalia obył się ciekawy zlot pojazdów zabytkowych.

Przyjechały tam pojazdy dawnego „Bloku Wschodniego”, szczególnie wiele było Fiatów 125p. Chyba ma to związek z tym, że niedaleko od tego miejsca była kiedyś firma „Walter Hagen”: jedyny importer tej marki na Niemcy Zachodnie i Berlin Zachodni.

Imprezę tę zorganizował Klub   MO’s Bikertreff Krefeld. Podobno pomysł na zlot narodził się 4 lata temu. Wówczas, w 2016 roku odbył się pierwszy zlot tego typu.

Przybyło ponad 30 samochodów i ponad 20 motocykli i motorowerów. Zwiedzających było bardzo wielu i jak zwykle wsłuchiwali się w opowieści właścicieli tych zabytkowych pojazdów. Niektóre osoby starsze pamiętały jeszcze firmę „Walter Hagen” i jej różne materiały promocyjne. Przyznam, że sam jestem w posiadaniu kilkunastu prospektów tego dilera.

Mnie najbardziej na zlocie podobał się Fiat 126 z 1973 roku z mini z przyczepką kempingową, w której wygodnie mogły spać dwie osoby. Ta przyczepka to współczesna produkcja za około 4 000 euro. Fajnie nadaje się na krótkie wycieczki.

 

Na zakończenie zlotu zorganizowano sesję fotograficzną dla Fiatów. Warto wspomnieć, że aż pięć Fiatów było z innej serii. Dla wielu sporą atrakcją było zobaczyć kolumnę Fiatów, która przejechała przez miasto.

Pozdrawiam
Waldemar Preis z Duisburga