W dzisiejszych czasach redukcja emisji spalin jest jednym z najważniejszych wyzwań dla producentów samochodów. Aby osiągnąć wymagane normy emisji, w wielu pojazdach montuje się układ dozowania AdBlue. Jednakże układ ten może sprawiać problemy, a koszt jego naprawy nierzadko jest wysoki. W takiej sytuacji może pomóc wyłączenie AdBlue. 

  1. Czym jest AdBlue i jak działa?
  2. Jak działa emulator AdBlue?
  3. Dlaczego warto wyłączyć AdBlue?

Jak wyłączyć AdBlue? Najlepszym sposobem jest emulator AdBlue, czyli produkt, który zastępuje układ dozowania AdBlue w pojazdach. Usługa ta może pomóc w uniknięciu kosztownych napraw oraz problemów związanych z układem dozowania AdBlue. Jak ogólnie działa układ dozowania AdBlue oraz emulator AdBlue? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest AdBlue i jak działa?

AdBlue to nic innego jak roztwór mocznika i wody, który służy do redukcji emisji tlenków azotu w samochodach ciężarowych. Taki roztwór jest wtryskiwany do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je jednocześnie w azot i wodę. Dokładniej do reakcji dochodzi w katalizatorze SCR. Standardowy układ SCR składa się z pompy AdBlue, czujników ciśnienia i temperatury, sterownika silnika oraz wspomnianego katalizatora SCR. 

Warto wiedzieć, że układ dozowania AdBlue może sprawiać problemy. Najczęściej dochodzi w nim do awarii pompy, błędów czujników czy problemów w komputerem samochodu. Naprawa takiego układu nierzadko jest kosztowna, dlatego wiele osób decyduje się na wyłączenie układu dozowania AdBlue. W takiej sytuacji AdBlue emulator z reguły jest najlepszym rozwiązaniem. 

Jak działa emulator AdBlue?

Jak działa AdBlue emulator? Otóż rozwiązanie tego rodzaju zastępuje układ dozowania AdBlue. Imituje sygnały, jakie wytwarza oryginalny układ, co pozwala na pozbycie się wszelkich błędów związanych z niedziałającym systemem AdBlue. Emulator umożliwia nie tylko wyłączenie systemu AdBlue, ale także trybu, który ogranicza moc silnika. Można więc stwierdzić, że emulator zastępuje kosztowne naprawy i pozwala wyeliminować uciążliwy tryb ograniczenia mocy.

Jeśli jesteś zainteresowany emulatorem AdBlue, koniecznie skorzystaj z oferty firmy 24 AdBlue, która dysponuje w pełni legalnymi rozwiązaniami, posiadającymi certyfikaty i homologację. A to oznacza, że ich stosowanie jest właściwie dozwolone. Emulatory są dostępne w przeróżnych wersjach, dzięki czemu możesz mieć pewny, że ostatecznie wybierzesz taki, który spełni Twoje potrzeby. 

Dlaczego warto wyłączyć AdBlue?

Coraz popularniejsze wyłączanie AdBlue za pomocą emulatora może mieć wiele korzyści dla użytkownika pojazdu – zwłaszcza w przypadku samochodów ciężarowych. Zaletą jest przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Emulator AdBlue pozwala na unikanie kosztów związanych z zakupem AdBlue i wymianą filtra DPF. Taki emulator uznaje się za tańszą alternatywę w porównaniu z kosztami związanymi z AdBlue i całym systemem SCR.

Ponadto emulator AdBlue może poprawić wydajność samego pojazdu. Docenią to szczególnie CI kierowcy, którzy pracują w trudnych warunkach lub poruszają się starszymi modelami pojazdów. W niektórych przypadkach system SCR oraz AdBlue może wprowadzać nieznaczne opóźnienia w pracy silnika, co wpływa na ogólną wydajność pojazdu. Wyłączenie AdBlue za pomocą emulatora można nie tylko zwiększyć moc silnika, ale i skutecznie poprawić przyspieszenie samochodu. 

Koleją zaletą jest brak awarii związanych z systemem SCR i tym samym uniknięcie kosztów związanych z naprawą uszkodzonych elementów. System SCR oraz AdBlue są dosyć skomplikowane i podatne na awarie, oraz problemy związane z czujnikami czy innymi częściami. Koszty związane z ich naprawą niestety z reguły są bardzo wysokie. Dodatkowo awarie nierzadko prowadzą do długich przestojów w pracy pojazdów. W razie wątpliwości na temat tego, jak działa pompa AdBlue, zawsze warto zajrzeć na stronę, gdzie dostępne są emulatory AdBlue.