Pranie tapicerki samochodowej kojarzy się nam najczęściej jako następstwo nagłych sytuacji np. wylanie czegoś wewnątrz auta lub sensacjami żołądkowymi związanymi z chorobą lokomocyjną. To jednak sytuacje wyjątkowe, które wymagają natychmiastowej reakcji. Tymczasem pranie tapicerki jest doskonałym sposobem na utrzymanie w aucie czystości i świeżego zapachu na co dzień. Co warto wiedzieć na ten temat? Zapraszamy do lektury.

Pranie tapicerki to jeden z elementów dbałci o samochód

Zdecydowana większość posiadaczy aut dba o swoje pojazdy. Regularnie jeździ na myjnię, odkurza wnętrze itd.
Sama tapicerka pozostaje jednak nietknięta. Tymczasem kurz, który osadza się na fotelach towarzyszy nam podczas każdej jazdy. Nie zawsze spędzamy w samochodzie 30 minut dziennie na dojazd do pracy i z powrotem. Bywa, iż spędzamy w nim kilka godzin w ciągu dnia. Przebywanie w zakurzony wnętrzu z pewnością nie należy do zdrowych. Dlatego pranie tapicerki samochodowej warto wykonywać w miarę regularnie, a nie jedynie w przypadku wyraźnego zabrudzenia.

Prać samodzielnie czy zlecać je profesjonalnej firmie?

Pranie foteli samochodowych dla osób, które nigdy tego nie robiły może wydawać się bardzo skomplikowane. Na szczęście wcale tak nie jest. W praktyce nie wymaga ono niczego poza odpowiednimi preparatami do czyszczenia, szczoteczką czy odpowiednią ścierką mikrofibrową oraz odrobiną wolnego czasu. Dobra wiadomość dla wszystkich jest taka, iż samodzielne pranie tapicerki auta pozwoli nam rzadziej korzystać z usług firm zewnętrznych, które odpłatnie wykonują pranie tapicerki samochodowej. Warszawa jest jednym z miast, w którym bez problemu znajdziemy profesjonalne usługi czyszczenia wnętrza aut.

Sposób prania tapicerki należy dostosować do materiału

Producenci aut wykorzystują do szycia tapicerki różne materiały. Najpopularniejsze z nich to:
– skóra
– eco skóra,
– welur,
– alcantara – sztuczny odpowiednik zamszu,
– materiał tekstylny, który najczęściej spotkamy w samochodach

Zanim podejmiemy się samodzielnego czyszczenia tapicerki warto upewnić się jaka znajduje się w naszym aucie, a następnie dobrać odpowiednie środki czystości. W sklepach znajdziemy ich bogaty wybór wraz opisem użycia.

Zadbana tapicerka wpływa na wartość samochodu

Jeśli kogoś nie przekonuje sam efekt czystości w aucie, może przekona go fakt, iż czysta tapicerka wpływa na wartość auta. Te jak wiadomo dość często zmieniają właściciela. Wnętrze auta jest jego wizytówką. Czysta pachnąca tapicerka z pewnością zwiększa atrakcyjności pojazdu podczas ewentualnej sprzedaży. Mając do wyboru dwa podobne auta, potencjalny kupujący chętniej wybierze to, w których nie będzie konieczne kompleksowe pranie tapicerki.