KlassikAuto.pl poleca książkę znanego dziennika motoryzacyjnego – Rafała Jemielity pt. „Crash historie, czyli jak wypadki zmieniają świat”.

Na okładce książki czytamy:

Wypadki w motoryzacji kosztowały dotąd życie co najmniej 60 milionów ludzi – czyli prawie tyle, ile było ofiar II wojny światowej. Niektóre wydarzyły się z głupoty, inne były zupełnie przypadkowe. Czasem były skutkiem brawury kierowcy i jego lekkomyślności, czasem nieodpowiednich warunków na drodze lub niedopracowanej konstrukcji samochodu.”

W swej publikacji Autor zaprasza czytelnika do poznania kilkunastu historii wypadków samochodowych z ostatnich kilkudziesięciu lat. Ciekawie przy tym opowiada o ich uczestnikach – często fascynujących osobach oraz ich dalszym życiu, które przeobraziło się w skutek tych wydarzeń. Poznając, nieraz tragiczne zdarzenia, dostajemy także opis wielu wspaniałych maszyn. Książka ta w inny, ale bardzo interesujący sposób, wprowadza w historię motoryzacji.

Rafał Jemielita podsumowuje: „Można dyskutować, dlaczego w ogóle do nich dochodzi? Bo ktoś popełnił błąd, zagapił się lub opóźnił reakcje – zgoda. Może też jechał za szybko, był pod wpływem alkoholu lub innych środków, nie miał umiejętności lub zwyczajnie zabrakło mu wyobraźni. O tym można pisać całe tomy, ale ze świadomością, że wypadków może będzie kiedyś mniej, ale zawsze będą się zdarzać.” (Crash historie, str. 20-21).

Tekst jest świetnie napisany, wręcz wciąga czytelnika w prezentowane historie. Do tego jest bogato ilustrowany.

Publikacja jest do nabycia w wersji drukowanej, a także w formie e-booka.

O  samym autorze czytamy więcej na stronie Wydawcy:

Rafał Jemielita – „dziennikarz motoryzacyjny. Prowadził magazyn Automaniak w TVN Turbo, był jurorem plebiscytu Samochód roku Playboya i redaktorem naczelnym portalu autostuff.pl. Zapaleniec sportu motorowego – obejrzał 200 rajdów i wyścigów, brał udział w afrykańskich edycjach Rajdu Dakar. Na co dzień pracuje w dziale zagranicznym magazynu Twój Styl, redaguje magazyn MercedesMe, jest współautorem cotygodniowej audycji Gra Wstępna w Antyradiu i przygotowuje koncepcję nowego programu motoryzacyjnego w internecie. Publikował w magazynach Focus, Kaleidoscope, National Geographic”.
(źródło biogramu: https://www.bellona.pl/tytul/crash-historie-czyli-wypadki-zmieniaja-swiat-ksiazka/)