Nasz Chevrolet Corvette, rocznik 1974, kompleksową renowację przeszedł kilkanaście lat temu. Od dłuższego już czasu szukaliśmy na Śląsku studia detailingowego, które przywróciłoby naszemu kabrioletowi dawny blask i zabezpieczyło jakimś dodatkowym środkiem karoserię przed wybrudzeniem, szczególnie owadami i drobinami asfaltu.

Co jest dla nas ważne? Profesjonalne wykonanie usługi oraz zastosowanie trwałych i skutecznych materiałów. Ale to nie wszystko. Zależy nam na właściwym obejściu się z naszym samochodem, zależy nam na uszanowaniu naszych oczekiwań. O czym piszemy? Np. o wyłączaniu prądu w samochodzie w czasie postoju, o niezamykaniu drzwi kabrioletu naciskając na szyby w drzwiach, o nie pozostawieniu samochodu po wykonanych pracach pod chmurką, o zwykłej ostrożności w obchodzeniu się z elementami wnętrza, o ostrożnym składaniu dachu, aby nie uszkodzić tylnej szybki.


Mamy bogate doświadczenie we współpracy z różnymi warsztatami samochodowymi. Niestety znakomita większość z nich nie dba o pozostawiony u nich pojazd. Skupia się na danym zleceniu naprawy, a często przy tej okazji coś innego uszkadza w aucie. Niestety zwykła dbałość o pozostawiony w warsztacie pojazd jest już chyba jakimś ponad standardowym zachowaniem.

Ale wróćmy do Corvetty: drobne rysy na karoserii, trochę asfaltowych kropek, miejscami mocno przybrudzonych dach. Uznaliśmy, że już czas odświeżyć tego klasyka.

Rozpytaliśmy wielu znajomych. Szukaliśmy osób, które już korzystały z takiej oferty. Polecono nam pewne studio w Gliwicach. Pojechaliśmy niezobowiązująco na miejsce – innym samochodem. Porozmawialiśmy z właścicielami i pracownikami. Pokazano nam co Ci ludzie robią w warsztacie i jak pracują – wszystko w miłej i sympatycznej atmosferze. Nic nachalnego.

Postanowiliśmy, że zostawimy im Corvettę. Zleciliśmy:

  • mycie detailingowe
  • polerowanie lakieru
  • zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną
  • zabezpieczenie skórzanych foteli specjalnym impregnatem

Całość zleconych prac miała trwać 3 dni.
I tyle trwała.

Odebraliśmy Corvette i prawię jej nie poznaliśmy. Jesteśmy zachwyceniu wykonanymi pracami.

Wszystko na co się umówiliśmy zostało wykonane, do tego w prezencie dostaliśmy profesjonalnie wykonane zdjęcia. Informację tę piszemy po krótkim okresie eksploatacji samochodu. Nie mieliśmy przekonania do powłok ceramicznych, ale już teraz widzimy ich skuteczność. Brud nie trzyma się karoserii.

Nigdy tego wcześniej nie robiliśmy, ale tym razem zrobimy wyjątek. Polecamy Wam usługi Prodetailing Gliwice. Warto zobaczyć pełną ofertę tej firmy wraz dodatkowymi informacjami – znajdują się one tutaj: https://pro-detailing.pl/oferta-prodetailing-studio/

Foto: Isabella Wiatrak