Na terenie Niemiec funkcjonują niecodzienne rodki motoryzacyjne. Są to tzw. Classic Remise. Pierwszy i najbardziej znany z nich, to placówka otwarta w Berlinie w 2003 roku, o której pisaliśmy już w naszym portalu. Tym razem prezentujemy wnętrza rodka znajdującego się w Düsseldorfie.

Działa on już od 2006 roku  w zabytkowej architekturze dawnej zajezdni lokomotyw. Niezwykła przestrzeń, układ oraz aranżacja, sprawiają, że każdy zabytkowy czy kolekcjonerski pojazd zawsze będzie prezentować się doskonale.

Czym tak naprawdę jest taka Classic Remise?

To miejsce skupiające pasjonatów, właścicieli, kolekcjonerów. W jednym miejscu zgromadzone są  punkty warsztatowe, serwisowe i usługowe związane z klasykami.

Dla użytkowników przygotowano powierzchnie handlowe i wystawiennicze, sklepy. Kupić można akcesoria, książki, elementy wyposażenia oraz te, niezbędne do pielęgnacji samochodów.

Można także wynająć miejsca garażowe. Piętrowe garaże ze szklanymi ścianami są kolejnym atrakcyjnym elementem całego obiektu. Wszyscy odwiedzający Classic Remise mogą podziwiać auta z prywatnych kolekcji.

Największa sala przeznaczona jest do prezentacji samochodów, które można także kupić.

Dodatkowo powierzchnia obiektu w Düsseldorfie zaadaptowana została na atrakcyjne miejsca spędzania wolnego czasu. Restauracje i miejsca oraz organizacji różnego rodzaju imprez, eventów, konferencji i spotkań zapewniają niezapomniane przeżycia w niezwykłej atmosferze.

Serdecznie zachęcam do odwiedzenia tego miejsca.

Więcej informacji, wraz z kalendarzem wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej: http://www.remise.de/