Oldtimerbazar to cykliczne spotkania miłników starej motoryzacji – jednośladów, ale i nie tylko – organizowane na terenie całej Polski.


To przede wszystkim bazar zabytkowych pojazdów, gdzie każdy może kupić, sprzedać, zamienić stare, klasyczne, jak i współczesne motocykle oraz samochody. Pasjonaci znajdą tutaj części, akcesoria, literaturę tematyczną, wszelkiej maści militaria, starocie oraz stroje motocyklowe, niezbędne w życiu każdego auto-moto-maniaka.

W niedzielę, 16 listopada 2014 roku, odbyła się ostatnia w tym roku wrocławska edycja imprezy. Mimo niesprzyjającej pogody, niezmiennie towarzyszącej tej porze roku, odwiedzających jak i wystawców nie brakowało. W strefie prezentacji, mimo kilkudziesięciu egzemplarzy starych aut, było sporo ciekawych klasyków – dla każdego coś dobrego. Zaczynając od radzieckiej myśli technicznej, reprezentowanej przez Zaporożca, poprzez wariacje na temat polskiego Fiata 125p pokazujące skrajne podejścia do klasycznej motoryzacji (auto będące rajdową repliką kontra auto zmodyfikowane w stylu „cult” z pneumatycznym zawieszeniem).

Idąc dalej, znaleźć mogliśmy klasyczne Mercedesy z lat ’70 i ’80 XX wieku (tutaj na usta ciśnie się fantastyczny Mercedes W126 w stanie gabinetowym) kończąc na reprezentacji aut amerykańskich – Dodge Monaco, Chevrolet El Camino, Corvette C3 czy wojskowym Hummer H1. Warto też wspomnieć o jedynym w kraju Mini Marcosie oraz reprezentantach bawarskiej motoryzacji – świetnym BMW 1802 oraz „lady in red” – rekinie BMW 630i e24. To tylko jedne z ciekawszych aut, jakie pojawiły się w niedzielę. Odwiedzający wrocławski Oldtimerbazar mieli również okazję oglądać pokazy stuntu motocyklowego w wykonaniu polskich mistrzów świata.
Oldtimerbazar (12) Oldtimerbazar (15)

Następny Oldtimerbazar już w niedzielę, 30 listopada, w Sosnowcu.

Pozdrawiam Czytelników portalu
Bartosz Kowalewski
https://www.facebook.com/bkfotoo