Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy poznać samo pojęcie auto detailingu. Choć często utożsamiany z myciem samochodu, w istocie jest czymś znacznie bardziej kompleksowym. Usługi detailingowe to bowiem specjalistyczne czynności przeprowadzane przez odpowiednio wykwalifikowanych profesjonalistów – posiadających zarówno wiedzę, jak i niezbędny sprzęt do tego, by pracować z delikatnym lakierem samochodowym czy wrażliwymi materiałami w kokpicie. W przypadku samochodów nowych, dobrze wykonany auto detailing pozwoli utrzymać ich świeżość przez długi czas, natomiast w autach używanych – przywróci ich stan do takiego, w jakim wyjechały z fabryki!

Współczesne lakiery

Niestety współczesne lakiery samochodowe są bardzo „miękkie”, a przez to niezwykle podatne na uszkodzenia. Taki lakier można uszkodzić, paradoksalnie, nawet podczas nieumiejętnego mycia pojazdu: łatwo tutaj o przypadkowe zrobienie rys, hologramów czy zmatowień, które psują wygląd lakieru samochodowego, a z czasem mogą nawet przyczynić się do obniżenia wartości auta. Jeżeli dodamy do tego codzienne aspekty eksploatacji samochodu takie jak chociażby styczność z piaskiem czy drobnymi kamieniami, auto detailing staje się wprost nieoceniony.

Magia auto detailingu

Na czym polega ta swoista magia? Przede wszystkim na łączeniu ze sobą wielu różnych zabiegów. Najbardziej oczywisty z nich, czyli mycie detailingowe samochodu, pozwala na usunięcie z karoserii wszelkich nieczystości i szkodliwych dla lakieru substancji. Wykorzystuje się do tego specjalistyczne środki o neutralnym ph, które nie szkodzą powłoce lakierniczej i jej strukturze. Kolejnym etapem dobrze wykonanego auto detailingu jest korekta lakieru oraz usuwanie rys samochodowych. Profesjonalna korekta pozwala usunąć ponad 90% wszystkich zarysowań! Mówimy tutaj zarówno o drobnych uszkodzeniach jak i nawet głębokich rysach spowodowanych np. obcierkami parkingowymi. Co w przypadku, gdy oprócz rys na aucie znajdują się również wgniecenia? Również te można całkowicie zlikwidować! Usuwanie wgnieceń bezinwazyjną metodą PDR pozwala przywrócić perfekcyjny stan karoserii bez konieczności ingerencji w powłokę lakierniczą a co za tym idzie, pozostawieniu po sobie trwałych śladów.

Auto detailing to jednak nie tylko praca z lakierem samochodowym. Każdy detailer ogromną uwagę przykłada również do kół pojazdu. To właśnie one najbardziej narażone są na zabrudzenia oraz uszkodzenia, a jednocześnie pełne zakamarków i miejsc do których ciężko dotrzeć. Tutaj przydają się więc specjalistyczne narzędzia oraz wiedza jakich środków należy użyć, aby felgi lśniły jak nowe! Równie podatne na utratę pierwotnego wyglądu są również plastiki zewnętrzne. Często jednak zabezpieczenie plastików oraz ich odnowienie pozwala ponownie cieszyć się ich prezencją bez konieczności wymiany na nowe elementy.

Wiemy już, że auto detailing pozwala zachować perfekcyjny stan zewnętrznych elementów samochodu. Co jednak z jego wnętrzem, w którym to każdy kierowca spędza najwięcej czasu? Oczywiście również tutaj działa detailingowa magia! W odróżnieniu od szybkiego czyszczenia wnętrza stosowanego na tradycyjnych myjniach samochodowych, czyszczenie detailingowe pozwala w pełni pozbyć się wszystkich zabrudzeń i uszkodzeń. Proces detailingowego mycia wnętrza auta obejmuje zabiegi takie jak dokładne odkurzanie wszystkich zakamarków, wypranie wykładziny oraz dywaników czy staranne czyszczenie tapicerki skórzanej i deski rozdzielczej. Po myciu każdy element wnętrza zabezpieczany jest odpowiednim preparatem. Często zdarzają się również uszkodzenia tapicerki skórzanej. Powstające na skórze foteli przebarwienia i przetarcia wyglądają źle i obniżają wartość samochodu. Wykwalifikowany detailer potrafi jednak przeprowadzić renowację tapicerki i przywrócić jej idealny wygląd!

Wszystkie opisane procesy składają się więc na istotę auto detailingu. Pozwala on przywrócić – oraz utrzymać przez długi okres czasu – idealny stan samochodu bez konieczności głębokich ingerencji takich jak lakierowanie czy nawet wymiana poszczególnych elementów. Oprócz dostarczania satysfakcji z wyglądu auta może być więc również swego rodzaju inwestycją podwyższającą wartość pojazdu. To właśnie dlatego auto detailing jest najlepszym sposobem na perfekcyjny samochód!

Swoistym rodkiem branży jest Wielkopolska, kilka największych i najstarszych firm jest właśnie stamtąd. Dlatego jeśli interesuje Cię auto detailing Poznań będzie idealnym miejcem do realizacji tej usługi.

undefined