AK Motor podaje informcję o cenie AK Syreny Meluzyny R. Auto dostępne już w ofercie, w serii limitowanej.

Warszawa, 5 Styczeń 2016 – 12 grudnia 2015 roku firma AK Motor Polska z dumą zaprezentowała AK Syrenę Meluzynę R, podczas 53. Rajdu Barbórki, na ul. Karowej w Warszawie, a Syrenę powitano gromkimi brawami.
Ten dwu-siedzeniowy samochód sportowy z wyjątkową wydajnością oraz dziedzictwem sportowym, jest już dostępny w ofercie z ceną startową od 60.000 Euro. AK Syrena Meluzyna R jest oficjalną kontynuacją klasycznej Syreny, zaprezentowanej w 1955 roku. Będzie budowana ręcznie z należytą precyzją. Dostępna w ofercie limitowanej, w ekskluzywnej ilości 25 samochodów. Gotowa do rywalizacji na torach, uszczęśliwi z pewnością kilku właścicieli.

Meluzyna R, jest budowana ręcznie, ze stali rurowej w konstrukcji przestrzennej. Nadwozie wykonane jest z materiałów kompozytowych, a samochód zasilany jest przez silnik, o mocy ponad 400 KM.
Auto waży tylko około 1100 kg, odpowiednio w stosunku mocy do masy, która jest w klasie supersamochodów.
Wersje na specjalne zamówienie mogą być wykonane według indywidualnych wymagań klientów w odpowiedniej cenie. Zapytania ofertowe i zamówienia prosimy kierować pod adres mailowy: [email protected]

„Po 60 latach, Syrena jest nadal jedną z wielkich, klasycznych, europejskich marek samochodowych . Nadszedł czas, aby Polska mogła podzielić się tą marką z resztą świata. Czy jest lepszy sposób, niż oferując samochód wyścigowy? „– mówi Arkadiusz Kamiński, założyciel firmy AK Motor.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA (odpowiednio w milimetrach):
Rozstaw Osi – 2508
Rozstaw kół – przód – 1529
Rozstaw kół – tył – 1529
Długość – 4037
Szerokość – 1821
Wysokość – 1439
Prześwit pod samochodem – 120
Ciężar – około 1100 Kg
Opony – Pirelli 225/650-18TLVA RE7
Struktura rurowa stalowa
Różne silniki – 4 cylindrowe, silnik 4-suwowy
Napęd na 4 koła
Turbodoładowanie
Ponad 400 KM

Informacje o AK Motor Polska Sp. z o.o.: Założona 14.02.2012 w Toronto, Kanada, AK Motor International Corporation jest spółką zarządzającą własnością intelektualną w branży motoryzacyjnej. AK Motor specjalizuje się w zarządzaniu aktywami marki, innowacjami technologicznymi i biznesowymi, jak również komercjalizacją i licencjonowaniem aktywów majątkowych. W lutym 2013 r., AK Motor, w porozumieniu z FSO uzyskała prawa do stosowania znaku Syrena dla nowoprojektowanych pojazdów. 9 lipca 2014 r. została założona w Warszawie, w Polsce, spółka AK Motor Polska Sp. z o.o., w celu kierowania rozwojem pojazdów marki Syrena.

Informacje o FSO:
Firma FSO S.A. powstała 6 listopada 1951 r. w Warszawie; jest jednym z najbardziej znanych producentów samochodów w Polsce. Fabryka Samochodów Osobowych odpowiada za stworzenie i rozwój wielu polskich marek pojazdów uznawanych za klasyki, takich jak Warszawa, Syrena, Polonez i wiele innych. FSO obecnie świadczy usługi w zakresie produkcji części i komponentów samochodowych na rzecz producentów oryginalnych części, jednocześnie posiada zdolność do wytwarzania gotowych samochodów.

Informacje o marce Syrena:
Syrena jest najważniejszą marką samochodową. Pierwsze auto FSO Syrena zostało zaprezentowane w Polsce, podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1955 r. Produkcję samochodów rozpoczęto w 1957 r. w Fabryce Samochodów Osobowych (FSO) na warszawskim Żeraniu, gdzie wytwarzano samochody do roku 1972. W latach 1972-1983 Syrena była produkowana w Fabryce Samochodów Małolitrażowych (FSM) w Bielsko-Białej, w Polsce. Łącznie od roku 1955 wyprodukowano rekordową liczbę Syren w ilości 5 21311 sztuk. Ostatecznie zakończono produkcję tych aut w roku 1983.

5 lutego 2013 roku FSO S.A. przekazała wyłączne prawa do rozwoju, produkcji, sprzedaży i marketingu – AK Motor. FSO nadal zatrzymuje prawa do historycznej Syreny.

Źródło: AK Motor Polska Sp. z o.o.
E-mail: [email protected]
Strony internetowe: www.nowasyrena.pl / www.newsyrena.com
http://www.facebook.com/AK.Syrena