Zloty i rajdy samochodów zabytkowych w Niemczech wyróżniają się tym, że spotkać tam można wiele bardzo starych i nie spotykanych u nas pojazdów. Tak było i tym razem, w Wiesbaden, stolicy kraju związkowego Hesja, znanego ze źródeł termalnych, jak również z tradycyjnej imprezy motoryzacyjnej odbywającej się już po raz 35-ty w tym mieście.


35 Oldtimer Rally Wiesbaden, który odbył się w dniach 10- 13 maja 2018r., zgromadził na starcie blisko 100 załóg. Entuzjaści klasycznej motoryzacji przybyli do Wiesbaden już w czwartek 10 maja, aby zobaczyć klasyki zgromadzone na Wiesbadener Schlossplatz przed ratuszem. Po wydaniu dokumentów i akceptacji pojazdu przez TÜV Hessen zorganizowano prolog.

W piątek i sobotę trasa rajdu przeniosła się w najbardziej romantyczne zakątki regionu Rheingau i do Hesji Nadreńskiej (Rheinhessen) oraz gór Taunus. Niestety ta część rajdu nie była dostępna dla szerszej publiczności.

Po dwóch dniach rywalizacji na malowniczych trasach załogi powróciły do Wiesbaden, aby w niedzielę 13 maja zaprezentować się na Concours d’Elegance w parku zdrojowym. Kurhaus i jego otoczenie wspaniale komponowało się z pojazdami uczestniczącymi w 35 Oldtimer Rallye Wiesbaden, a licznie przybyli widzowie byli tego najlepszym potwierdzeniem. Zapraszam do obejrzenia krótkiej foto relacji z tego wydarzenia.

Pozdrawiam serdecznie
Jurek