Wśród naszych propozycji książkowych prezentujemy jeszcze jedną z niemieckiego rynku wydawniczego. Tym razem tematyka w całci poświęcona jest marce Porsche.

Wydawca zapewnia, że  „ta nazwa elektryzuje i oznacza dziesięciolecia rozwoju sektora samochodów sportowych. To zasługa Ferdinanda Porsche, który 25 kwietnia 1931 r. powołał do życia firmę „Dr. Ing. H.c. F. Porsche Gesellschaft mit beschränkter Haftung, Konstruktionen und Beratungen für Motoren- und Fahrzeugbau”. Zaledwie siedem lat później lokal stał się zbyt mały, a szybko rozwijająca się firma przeniosła się do Stuttgartu. Ferdinand Porsche, który podczas wojny uciekł do Austrii, skonstruował w 1947 roku legendarny Porsche 356, będący podstawą produkowanej do dziś „911-stki”.

Kierownictwo firmy przejął syn Ferry, a w 1972 r. firma stała się spółką akcyjną. Był to początek nieopisanego wzrostu niemieckiej firmy motoryzacyjnej dla jednej z największych firm w sektorze samochodów sportowych. Książka pokazuje w tekście i obrazie rozwój pojazdów drogowych Porsche od 1947 roku do dziś. Ponadto książka daje głęboki wgląd w historię sportów motorowych producenta sportowych i wyścigowych samochodów”. (źródło: okładka)

Niniejsza publikacja, w poręcznym dla czytelnika formacie, zawiera wiele interesujących wiadomości o historii i samochodach Porsche przedstawionych w atrakcyjnej szacie graficznej z przejrzystym układem stron. Jest to wydawanie bogato ilustrowane, a wyeksponowanie danych technicznych omawianych modeli ułatwia korzystanie i szybki dostęp do informacji.

Pozycja dostępna jest na niemieckim rynku księgarskim oraz na stronach internetowych księgarni.