W dniach 27-28 lipca 2019 roku odbył się, jak co roku, zlot zabytkowych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim nad jeziorkiem Balaton.

Impreza połączona była z obchodami dnia Gminy Dobrzeń Wielki. To gminne święto klasyków organizuje już od 10 lat Pan Zygmunt Poniży, który jest również Komandorem Zlotu. Gmina udostępnia teren i zapewnia „wesołe miasteczko” dla najmłodszych uczestników.

Udział w zlocie był płatny: 10 zł plus dodatkowo 30 zł za udział w rajdzie objazdowym. Każdy uczestnik zlotu otrzymał torebkę powitalną z akcesoriami samochodowymi. Dla uczestników zawsze organizuje się konkursy sprawnościowe. Zwycięstwo było nagradzane ciekawymi przedmiotami, wykonanymi osobiście przez Komandora Zlotu.

W sobotę wieczorem było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, a później zabawa taneczna.

W tym roku w imprezie wzięli udział goście specjalni, tj. Stowarzyszenie FSO Pomorze. Dojechali na południe Polski pojazdami: repliką Poloneza Jamnika oraz oryginalnym Fiatem 125p MR Jamnik.

Dużym zainteresowaniem oglądających cieszyły się traktory, które pokazano dzięki klubowi miłników traktorów rolniczych spod Lublińca.

W tych dniach mieliśmy piękną pogodę i tłumy odwiedzających imprezę.

Pozdrawiam wszystkich miłników zabytkowej motoryzacji 
Waldemar Preis z Duisburga