8 lipca na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach odbędzie się I Turystyczny Zlot Pojazdów Zabytkowych. Zlot to jeden z głównych punktów programu dwudniowego Festiwalu Turystycznego w Browarze Obywatelskim, odbywającego się w dniach 7-8 lipca.

Pojazdy zabytkowe na terenie Browaru gościły już wielokrotnie więc nie jest tajemnicą, że industrialna sceneria doskonale komponuje się z historycznymi maszynami. Uczestnicy Zlotu wezmą udział w Rajdzie Turystycznym wg. itinerera strzałkowego i odwiedzą najbardziej charakterystyczne punkty na mapie miasta. Na każdym etapie rajdu organizatorzy przygotowali konkurencje dla prawdziwych fanów rywalizacji. W ramach Zlotu odbędzie się wystawa rowerów historycznych oraz pokaz kostiumów rowerowych z dawnej epoki. Ponieważ Zlot jest skierowany zarówno do fanów klasyków jak i do fanów dalekich podróży, to nie zabraknie również autentycznych opowieści o dalekich wyprawach. Dla uczestników, na finał, organizatorzy przygotują część konkursową – każdy będzie mógł zawalczyć o miejsce na browarowym podium. W planach walka o najładniejszy pojazd w kilku kategoriach, najciekawszą historię podróżniczą klasykiem, czy najlepszy strój z epoki.

Do Rajdu Turystycznego mogą zostać dopuszczone pojazdy wyprodukowane przed 1990 rokiem. Liczba załóg ograniczona do 50 pojazdów. Organizator zastrzega sobie możliwość dopuszczenia młodszych pojazdów, jeżeli wnoszą znaczącą wartość historyczną.

W sytuacji przekroczenia limitu zgłoszeń kryterium zakwalifikowania będzie wiek pojazdu oraz kolejność nadesłania zgłoszenia.

Ramowy program I TURYSTYCZNEGO ZLOTU POJAZDÓW

  • 9:30 – otwarcie biura zlotu –  na terenie Browaru Obywatelskiego
  • 10:30 – Wystawa pojazdów, zwiedzanie z przewodnikiem
  • 12:00 – start pierwszej załogi rajdu turystycznego wg. Itinerera strzałkowego
  • 12:01 – pierwsza konkurencja sprawnościowa dla uczestników rajdu
  • Zwiedzanie oraz konkurencje realizowane podczas Rajdu Turystycznego
  • 13:45 – pierwsze załogi na mecie – teren Browaru Obywatelskiego
  • 14:00 – prezentacja  pojazdów, konkurencja sprawnościowa, wybór najładniejszego auta zlotu.
  • 16:30 –rozdanie dyplomów i pucharów
  • 17:00 – uroczyste zakończenie zlotu

W trakcie trwania zlotu odbędzie się również prezentacja wypraw „Dacią przez Rumunię”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 lipca 2018 roku pod adresem: [email protected]
Więcej informacji o Zlocie i Festiwalu Turystycznym, w ramach , którego odbywa się Zlot oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.browarobywatelski.pl oraz www.rodzina.syren.pl