Wynajem auta na dobę i dłużej staje się w Polsce coraz popularniejszy. W sezonie wakacyjnym wypożyczalnie samochodów przeżywają oblężenie. Nic dziwnego, że trend ten chcą wykorzystać przedsiębiorcy. Na rynku pojawiły się ostatnio nowe podmioty oferujące wynajem auta. Któremu warto zaufać?

Wynajem auta. Dla kogo?

Wynajem auta może być krótko- lub długoterminowy. Osoby, które potrzebują samochodu na dobę lub kilka dni, powinny szukać krótkoterminowego wynajmu auta. Zainteresowani wynajmem auta na kilkutygodniowe wakacje lub wyjazd służbowy, będą korzystali z najmu długoterminowego. Oba modele wypożyczania samochodów zyskują ostatnio na popularności – wpływ na to mają przede wszystkim rosnące koszty posiadania własnych czterech kółek. Tymczasowy wynajem rozwiązuje problem utrzymania samochodu, regularnego serwisowania, przeglądów, napraw, wymiany opon i kosztów polisy ubezpieczeniowej.

Po wynajem auta coraz częściej sięgają też mieszkańcy miast o ekologicznym zacięciu. To grupa, która rezygnuje z samochodu jako codziennego środka transportu na rzecz komunikacji miejskiej, roweru czy modnej obecnie elektrycznej hulajnogi. Zmiana sposobu dojazdu do pracy nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z pojazdów spalinowych – w przypadku weekendowych wyjazdów lub podróży poza miasto niezastąpiony okazuje się właśnie wynajem auta z wypożyczalni.

Jak działa wynajem auta?

Żeby skorzystać z wynajmu auta, trzeba posiadać dokument tożsamości i prawo jazdy oraz zapoznać się z regulaminem i podpisać umowę. Oprócz opłaty za wynajem auta, firmy carsharingowe zawsze wymagają także wpłacenia kaucji. Zwykle trzeba też określić, kto będzie kierowcą, jak daleką podróż się planuje i zadeklarować datę powrotu do wypożyczalni.

Wynajem auta bez zbędnych formalności

Spośród nowych wypożyczalni aut na szczególną uwagę zasługuje polski startup BEEP Rent, który ograniczył formalności do minimum – wszystkie procedury, od wyboru auta, po podpisanie umowy załatwia się tam online a proces rezerwacji nie trwa dłużej niż 5 minut.

Co więcej, autem z BEEP można jechać w jedną stronę – punkty odbioru i zwrotu BEEP są w ponad 20 miastach w Polsce. To umożliwia nie tylko wygodę, ale też oszczędności – jeśli podczas wyjazdu nie potrzebujemy auta codziennie, zamiast wynajmu auta na tydzień można zarezerwować dwie doby – pierwszą (na czas przejazdu do miejsca docelowego) i ostatnią (na powrót).

Wynajem auta z myślą o planecie

To nie koniec niespodzianek w BEEP. Wypożyczalnia ta różni się od pozostałych jeszcze jedną, kluczową kwestią: nie ma własnej floty samochodów. Wszystkie auta na wynajem w BEEP należą do właścicieli – zwykłych ludzi, którzy zdecydowali się dzielić swoimi samochodami z innymi. Wybierając auto z BEEP możesz przyczynić się do zwolnienia miejsc parkingowych i ograniczeniu popytu na nowe samochody. A to duży ukłon w stronę środowiska naturalnego.

Interesuje Cię wynajem auta? Wejdź na BEEP.rent i przekonaj się, że wypożyczenie samochodu może być proste i szybkie.