Jazda quadem to sposób spędzania wolnego czasu, który cieszy się coraz większą popularnością. Takim czterokołowcem można przemierzać bezkresne przestrzenie, odkrywać nowe miejsca i docierać tam, gdzie dojazd samochodem nie jest możliwy. Przejażdżki quadem mają charakter rekreacyjny bądź sportowy. W większości przypadków odbywają się na trudnym terenie, co przekłada się na ryzyko ugrzęźnięcia lub zakopania się pojazdu. Wtedy pomocą może okazać się wyciągarka.

Czym jest wyciągarka do quada?

Wyciągarka do quada jest urządzeniem, które pozwala wydostać się z kłopotów w trakcie pokonywania nieznanych tras lub obszarów obfitujących w liczne niebezpieczeństwa. Podczas jazdy problematyczne mogą okazać się także niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jednak wyciągarka potrafi wyprowadzić pojazd na stabilne podłoże, dzięki czemu można kontynuować wyprawę i dalej podążać w stronę wyznaczonego celu. Popularność wyciągarek stopniowo wzrasta. Co ciekawe, urządzenie to, staje się standardowym dodatkiem do wyposażenia nie tylko quadów, ale i samochodów terenowych, czy tych wykorzystywanych przez służby ratunkowe.

Jazda w ekstremalnych warunkach – jak się przygotować?

Jazda quadem wymaga od kierowcy umiejętności poruszania się takim pojazdem po terenach, które nie należą do najłatwiejszych:

  • Czterokołowcem można mknąć przez błoto, głębokie kałuże, piach i żwir, wilgotną ziemię, grząskie podłoża, kamieniste obszary, czy nieutwardzone drogi.
  • Sprawdzi się on również w trakcie pokonywania stromych wzniesień na górzystych obszarach.
  • Dla quada niestraszna jest także śliska powierzchnia, czy śnieżne zaspy.
  • Pojazd ten nadaje się do jazdy po terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu, gdzie można się natknąć na liczne: rowy, dołki i uskoki.

Wszędzie tam istnieje zagrożenie w postaci utknięcia, zakopania się, czy też napotkania na swojej drodze przeszkody, która stawia pod znakiem zapytania dalszą podróż. Dlatego jednym ze sprawdzonych sposobów na dobre przygotowanie się do wyprawy na quadzie jest zaopatrzenie się w wyciągarkę. Taki sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa w wymagających warunkach. Korzystając z niego, można wydostać się z opresji, nawet bez pomocy innych osób.

Jaką wyciągarkę do quada wybrać?

Wybierając konkretny model wyciągarki do quada, powinieneś najpierw prześledzić najbardziej istotne parametry tego sprzętu. Należy rozpocząć od rodzaju wyciągarki, która może być: hydrauliczna, ręczna, mechaniczna lub elektryczna. Kolejne istotne cechy to tak zwany udźwig urządzenia oraz jego moc – należy dopasować je do masy quada. Nie bez znaczenia jest również waga sprzętu, jego cena oraz opinie dotyczące producenta danej wyciągarki. Jeśli dokładnie przeanalizujesz wszystkie te czynniki, wyciągarka w sklepie terenowiec.pl może okazać się rozwiązaniem spełniającym przedstawione przez Ciebie wymagania. Od momentu, gdy zaopatrzysz się w to niezwykle przydatne urządzenie, będziesz mógł czerpać radość z podróży obfitującej w przygody podnoszące poziom adrenaliny.

Źródło zdjęć: freepik.com