Witam Serdecznie.
Jestem fotografem motoryzacyjnym z Śląska. Chcę Wam przedstawić moją księżniczkę: rzadką Hondę Civic 4gen ED2 sedan z 1991roku (ostatniego roku produkcji) z silnikiem D14a1 o mocy 90 KM z dwoma gaźnikami.

Japońska motoryzacja była ze mną od zawsze. Kochałam ten kraj za wszystko, za kulturę, język, ale chyba najbardziej za motoryzację. Zawsze największą miłość kierowałam w stronę koncernu Honda. :) Te auta zawsze miały coś w sobie. Ale tylko te stare. W mojej głowie zawsze jest jedno hasło – „im bardziej kanciate, tym piękniejsze”. Na początku 2016r. w rodzinnej wsi mojego partnera spotkałam pod jednym z domów piękność. Była nią Honda Civic 4gen ed 2 sedan. Za każdym razem przechadzając się koło niej w głowie miałam tylko jedną myśl: „będziesz Moja”.
Honda Civic (12)

I kilka miesięcy później, podczas szukania swojego pierwszego auta, natrafiłam na identyczną sztukę. Gdy umówiłam się z właścicielem na obejrzenie jej, okazało się, że to ta sama, którą spotykałam kiedyś codziennie. Trzeba przyznać, Bóg mnie wysłuchał.

10.05.2016 roku zostałam jej właścicielką a ona moim dzieciątkiem. Miała wcześniej swoje, różne przygody, wiec od razu wzięłam się za szukanie wszystkich potrzebnych części, by przywrócić jej dawny blask. Dostała nowy zderzak i nowe nadkola z przodu.

Z każdym dniem jest robionych coraz więcej rzeczy. Zmieniła się dla mnie diametralnie. Zostały zregenerowane oraz wymienione części, które siedziały w niej od czasów wyjazdu z fabryki.
Honda Civic (4)

Każdego ranka, gdy wstaję, idę zobaczyć, jak się ma. Jest moim oczkiem w głowie. Wszystko przy niej jest robione z pasją i miłcią. Wszystko robię sama z pomocą mojego partnera, który także jest pasjonatem motoryzacji, chociaż jego miłość jest bardziej skierowana w stronę VW. Ale pasja ma nas łączyć, a nie dzielić, prawda ? :)

Podsyłam kilka zdjęć. Bagażnika i wnętrza aktualnie nie ma :). Honda ma właśnie rozebrany cały tył :) Wnętrze będzie obszywane biała ekoskórą w wersji pikowanej :). Fotel kierowcy, jaki i pasażera zastąpią sztywne kubły firmy Mirco. Tylna kanapa zostaje. Zostanie tylko obszyta czarnym materiałem. Co do bagażnika: zostanie stworzona podwójna podłoga wyłożona panelami. W bagażniku pokaże się rozpórka kielichów oraz car audio :) ​

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, Czytelniczki portalu KlassikAuto.pl, działajcie :)
Nastazja Majda
Honda Civic (2)Honda Civic (1)Honda Civic (7) Honda Civic (13) Honda Civic (11) Honda Civic (8) Honda Civic (15) Honda Civic (16) Honda Civic (14) Honda Civic (17) Honda Civic (18) Honda Civic (3)