Jak co roku, od 32 lat na początku roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kwestuje na realizację ważnych projektów medycznych. Dzieje się to zawsze w anturażu scenografii projektu graficznego Jacha Paszkiewicza i mnóstwa akcji i atrakcji. W Poznaniu tym razem (w zakresie interesujących nas tematów) wydarzyło się sporo:

  • na Torze Poznań od 10:00 trwały wydarzenia pt.: „32 Finał WOŚP Automobilklub Wielkopolski”, „Tu wszystko gra OK!”„Spot Klasykiem po Mieście WOŚP 2024”, „DJ-e dla WOŚP na Torze Poznań”, „Aukcje Finał WOŚP na Torze Poznań”, parady klubów BMW i AmCarów,
  • na Międzynarodowych Targach Poznańskich: 32. Finał WOŚP w Poznaniu.

Tor Poznań

Od poranka na Torze Poznań był bardzo duży ruch, ponieważ Automobilklub Wielkopolski zorganizował rajdowe przejazdy po nitce Toru dla każdego chętnego, gwiazdą za kierownicą był Damian Litwinowicz! Długie kolejki do zapisów i rozpromienione twarze wysiadających z bolidów jasno dawały do zrozumienia, że przeżycia są zacne i mocne! Równocześnie na scenie atmosferę i chłód poranka rozgrzewali DJ’e serwujący świetne sety i pozdrawiający m.in. fotoreporterów.

Przerwą w rajdowaniu były 3 parady youngtimerów, które rozpoczęły się o godzinie 13:00. Jako pierwsze przejechały auta Klubu BMW, po nich paradowały samochody jadące w ramach inicjatywy Watch This Car (Mateusz Światkowski) – #KlasykiemPoMieście, a zakończyła tę część parada AmCarów. Każda z parad trzykrotnie okrążyła Tor, zmieniając nieco trasę, np. jedno okrążenie robiąc przez tor cartingowy. Niewątpliwie najciekawszym przeciągającym oko i budzącym uśmiech autem był Austin A30 z 1953 r. oraz motory: niebieski BMW K1 z 1988 r. i nietypowa Honda. Możliwość przejazdu po legendarnym i najstarszym w Polsce, jedynym homologowanym w UEM i FIA torze, wzbudziła ogromnie zainteresowanie, więc nie dziwi, iż każdy skrawek obiektu przy ul. Wyścigowej był zajęty pojazdami chętnych do wzięciu udziału w tych atrakcjach, a przy okazji wspierających WOŚP!

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Na Torze Poznań trwały przejazdy rajdowe, grali DJ’e, wieczorem miało być ognisko, ale główne wydarzenia i centrum poznańskiego orkiestrowania było na Targach Poznańskich, na placu Powszechnej Wystawy Krajowej, gdzie była scena główna, na której zagrało m.in. „T.S.A.”, „Turbo”, a zakończył koncert Izabeli Trojanowskiej. Aukcje odbywały się w w Poznań Congress Center. W Holu Wschodnim, dzięki uprzejmości „Retro Bandy”, która dostarczyła wrak samochodu – strażacy zorganizowali pokaz ratownictwa drogowego, antyterroryści, straż graniczna i inne służby prezentowały swój sprzęt i możliwości.

Obok, przy Iglicy, ww. „Retro Banda” pod przewodnictwem Jarosława Mączyńskiego zaparkowała swe auta świetnie przyozdobione serduszkami i kolorowymi lampkami, a sami Orkiestranci ubrani byli w stylowe, kreszowe dresy, oprócz puszek – mieli obowiązkowe boom-boxy i magnetofony „jamniki”.

To była wspaniała impreza, z wyjątkowym wsparciem automobilistów!

Największy kalendarz imprez motoryzacyjnych

Jednocześnie zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest on na bieżąco uzupełniany!

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe zgłoszenia i zapraszamy Organizatorów do: