25-27 maja 2012r. Zorganizowany przez Syrena Bielsko Klub, na który zjechało ponad 40 załóg z całej Polski.


Wśród załóg, które zjechały na Bielski Rajd mogliśmy już tradycyjnie zobaczyć kilka Syren 104, Syreny Bosto, R20 oraz oczywiście najliczniej reprezentowane 105-tki. Jako że rajd trwał trzy dni, organizatorzy przygotowali bardzo interesujący program imprezy, zarówno dla uczestników, jak i pasjonatów polskiej motoryzacji oraz przybyłych widzów, którzy z uśmiechem na ustach mogli podziwiać królową polskich szos w różnych wersjach.

Tegoroczna baza rajdu znajdowała się w Ustroniu, gdzie wszyscy uczestnicy spotkali się przy integracyjnym ognisku. Następnego dnia każda ze zgłoszonych załóg wyjechała na pierwszy etap rajdu, na którym musieli wykazać się sprytem oraz umiejętnością czytania „itinera”.

Po dojechaniu do celu Syreniarze na parkingu CH Sarni Stok brali udział w próbach sprawnościowych, podczas których nikt nie odpuszczał, zapewniając sobie i widzom sporo frajdy. Stamtąd wszyscy uczestnicy udali się na obiad, aby później wyruszyć na drugi etap rajdu. Metą były Bażanowice, gdzie załogi konkurowały w kolejnej próbie zręcznościowej, w której musieli wykazać się nie tylko sprytem, ale i szybkością  w wykonaniu zadania.

Ostatniego dnia w programie imprezy znalazło się zwiedzanie muzeum motocykli „Rdzawe Diamenty w Ustroniu. Cała impreza już tradycyjnie zakończyła się w Bielsku-Białej na placu Wojska Polskiego, gdzie zebrana publiczność wybrała najładniejszą Syrenę całej imprezy.