Już 5 września 2014 roku startuje trzecia edycja Classic Moto Show – jednego z największych wydarzeń poświęconych zabytkowej motoryzacji w Polsce. Podczas trzydniowej wystawy, organizowanej przez Fundację Muzeum Motoryzacji wspólnie z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, będzie można podziwiać legendarne modele aut i motocykli.


Moc atrakcji dla pasjonatów i nowa, rozrywkowa odsłona muzealnictwa czeka na wszystkich, którzy w pierwszy weekend września pojawią się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Podczas tegorocznej edycji Classic Moto Show Kraków 2014 zostanie zaprezentowanych około 200 pojazdów zabytkowych. Polscy i zagraniczni pasjonaci pojawią się na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Św. Wawrzyńca 15, wraz z najcenniejszymi okazami swoich kolekcji. Pojawią się zabytkowe jednoślady, automobile, a także, pierwszy raz w historii Classic Moto Show, zabytkowe maszyny rolnicze. Nie zabraknie również stałych kategorii naszej wystawy prezentujących legendarnych mistrzów oraz maszyny poczciwe i niezawodne. W tym roku zdecydowaliśmy się na zgromadzenie najcenniejszych pod względem sentymentalnym i jakościowym eksponatów muzealnych. Wyciągamy je z czterech muzealnych ścian i przenosimy na ulicę. Będzie to kolejny krok w stronę wzbogacania jakości wystawy, a także pokazania rozrywkowej strony muzealnictwa, nie tylko dla pasjonatów historii i motoryzacji, ale również dla całych rodzin” – komentuje Rafał Pliszka, organizator wystawy.
Classic_Moto_Show

Classic Moto Show to nie tylko wystawa. Entuzjaści będą mogli podzielić się doświadczeniem z innymi oraz zgłębić wiedzę na temat technik pielęgnacji pojazdów pod okiem ekspertów, w trakcie trwania warsztatów renowacyjnych. Równolegle z wystawą będzie działać sprzedaż części kolekcjonerskich otwarta zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. -„Ideą Classic Moto Show 2014 jest stworzenie okazji do promowania motoryzacji zabytkowej oraz próba zaszczepienia pasji do kolekcjonowania poprzez połączenie rozrywki z edukacją. Nie zapominamy również o najmłodszych uczestnikach imprezy. Jak co roku, przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym akcji i konkursów rodzinnych. Naszym celem jest również popularyzacja bezpieczeństwa na drodze. Dlatego współpracujemy ze służbami mundurowymi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”– dodaje Rafał Pliszka. W ramach części rozrywkowej, odwiedzający będą mieli również okazję podziwiać pokazową jazdę trial motocyklem zabytkowym.

W ten sam weekend w Krakowie odbędzie się jeszcze jedna impreza z udziałem samochodów zabytkowych – Rajd Polski Historyczny. Dla uczestników Classic Moto Show 2014 będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć w akcji legendarne pojazdy. Jeden z etapów Rajdu będzie startował właśnie z terenu wystawy, w sobotę wieczorem. Goście wystawy będą również mieli okazję na zwiedzić krakowski Kazimierz z okien londyńskiej taksówki.
f103843152

Zapraszamy na Classic Moto Show 2014, wystawę zabytkowej motoryzacji, która odbędzie się na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, przy ul. Św. Wawrzyńca 15, w dniach 5-7 września 2014 roku. Więcej informacji na stronie: www.classicmotoshow.pl.

PROGRAM WYSTAWY CLASSIC MOTO SHOW KRAKÓW 2014

I. Piątek, 5 września 2014 r.:

Wystawa czynna dla zwiedzających w godz.: 9:00 – 20:00.
* Pierwszy dzień wystawy przeznaczony jest głównie dla młodszych uczestników, dzieci i młodzieży, dla których zorganizowane zostaną warsztaty i pokazy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego – w tym realizacja programu „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonego przez Straż Miejską w Krakowie.
* 9:00 – 12:00 – „Jazda zabytkowym motocyklem” – dedykowana dla dzieci, bez dodatkowej opłaty.
* 13:00 – pokaz cynowania karoserii odnawianego pojazdu.
* 18:00 – pokaz cynowania karoserii odnawianego pojazdu.

II. Sobota, 6 września 2014 r.:

Wystawa czynna dla zwiedzających w godz.: 9:00 – 20:00.
* Warsztaty dla uczestników wystawy zainteresowanych tematyką zabytkowej motoryzacji.
* 11:00 – pokaz cynowania karoserii odnawianego pojazdu.
* 12:00 – pokaz jazdy zabytkowym motocyklem trialowym.
* 14:00 – 16:00 – „Jazda zabytkowym motocyklem” – dedykowana dla dzieci, bez dodatkowej opłaty.
* 15:00 – pokaz cynowania karoserii odnawianego pojazdu.
* 16:00 – wykład pt.: „Kobieta i motocykl”.
* 19:00 – Wieczorny bankiet dla wystawców i gości specjalnych.
* 20:00 – Start odcinka nocnego RAJDU POLSKI HISTORYCZNEGO – pojazdy biorące w nim udział przejadą przez teren Wystawy.
f110730128

III. Niedziela, 7 września 2014 r.:

Wystawa czynna dla zwiedzających w godz.: 9:00 – 18:00.
* 11:00 – pokaz cynowania karoserii odnawianego pojazdu.
* 12:00 – pokaz jazdy zabytkowym motocyklem trialowym.
* 14:00 – 17:00 – „Jazda zabytkowym motocyklem” – dedykowana dla dzieci, bez dodatkowej opłaty.
* 15:00 – pokaz cynowania karoserii odnawianego pojazdu.
13:00 – 15:00 – „Przejażdżka po Kazimierzu londyńską taksówką” – dla wszystkich chętnych, bez dodatkowej opłaty.
f109114416

Więcej informacji udzieli:
Jakub Braziewicz

Unicorn Media
mob. +48 515 261 715
mail: [email protected]