Tydzień po spontanicznym i stacjonarnym spotkaniu w ramach inicjatywy Mateusza Świątkowskiego z „WTC Watch This Car” – odbyło się już pełnowymiarowe #KlasykiemPoMieście z co najmniej 3-krotnym przejazdem po wyznaczonej trasie w Poznaniu (przy której pojawili się fotografowie) i spotem przy stadionie na Golęcinie. Ciągle jeszcze nie odbyło się oficjalne rozpoczęcie Sezonu ’24, a już zgromadziło się… co najmniej 160 pojazdów!


Jazda po mieście

Punktualnie o 12:00 w na ulice Poznania zaczęły wyjeżdżać klasyki kierujące się na trasę wyznaczoną przez Mateusza. Widok dla przechodniów musiał być zacny, ponieważ pojawiły się takie auta, jak czarne Ferrari Testararossa, błękitny Pontiac Bonneville 2-Door Hardtop z 1965 r., Chevrolet 3600 Truck – pick-up z lat 50-tych XX w., Renault 4 GTi, Audi GT Coupe, wiele wersji Mercedesów S-Klasse, BMW, Audi, a i Mitshubisi Galant też się znalazł!

Spot przy stadionie

Po przejażdżce klasykami i youngtimerami po mieście Poznaniu – po 14:00 skierowaliśmy się na spot na plac przed stadionem na Golęcinie. A tam… już czekał na nas Salmson S4C Faux-Cabriolet z 1933 r., właśnie co zakupiony od rodziny 1-szego właściciela we Francji. Auto w czystym stylu art-deco, nigdy nie restaurowany, nie odświeżany – z cudowną patyną, 90 lat jeżdżenia po ulicach m.in. Paryża. Pojawił się też Chevrolet kareta z lat 30-tych XX w., VW Typ 181 Kurierwagen z lat 60-tych XX w. Z nowszych aut przybyły Fordy Mustangi, wspomniana już Testarossa, BMW Alpina, Citroeny CX, Toyota MR2, Lancia Delta HF Integrale i kiedyś dość popularny Fiat Tempra 1,6 i.e. Digit z bardzo rzadkimi digitalowymi „zegarami”.

Kolejne atrakcje

Chwilę przed zakończeniem #KlasykiemPoMieście w innej części Poznania, niedaleko fabryki „Volkswagena Poznań”, w Strzelnicy Lizawka odbył się „Fotospot Cyzi3kk&Jonekgoesviral”, na którym głównie pojawili się właściciele samochodów marki BMW. Oprócz zacnej Alpiny B5, pojawiły się Fordy wersji ST i klika przedstawicieli motoryzacji japońskiej. Pojawiło się około 50 pojazdów.

Na obu opisywanych wydarzeniach atmosfera spotkań była wyśmienita, dopisali uczestnicy, fotografowie i pogoda. Skoro tak wyglądają i tylu zainteresowanych przyciągnęły wydarzenia „przed-oficjalne” – co to będzie za sezon!

Kalendarz wydarzeń motoryzacyjnych

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe zgłoszenia i zapraszamy Organizatorów do:

Jednocześnie zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest on na bieżąco uzupełniany!